Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4
Okładka Dusk Diver (PC)

Dusk Diver

Wykonana w estetyce anime trójwymiarowa gra beat 'em up z elementami RPG osadzona na zatłoczonych ulicach współczesnego Tajpej. W Dusk Diver gracze wcielają się w licealistkę posiadającą magiczne moce i chroniącą miasto przed fantomami zamieszkującymi inny wymiar.

Akcji | TPP | elementy RPG | beat 'em up | urban fantasy

Okładka Dusk Diver (PC)

data premiery gry:

24paź2019

PC

25paź2019

PS4 Switch

Dusk Diver to gra akcji z gatunku beat 'em up wzbogacona elementami RPG. Deweloperem tytułu jest studio WANIN Games z Tajwanu. Zespół istniejący od 2016 roku ma na koncie wieloosobową strzelankę CODE2040 wydaną na PC oraz mobilną grę RPG Bound Strike. Chociaż Dusk Driver jest debiutem producentów na tradycyjnych konsolach, to gra rozpoczęła życie w marcu 2019 roku, w programie wczesnego dostępu w serwisie Steam. Tytuł opuścił go po pod koniec października tego samego roku, kiedy zadebiutował na platformach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Fabuła

Historia w Dusk Driver rozgrywa się w całości we współczesnym Tajpej, stolicy Tajwanu, a konkretnie w jednej z najbardziej atrakcyjnych turystycznie dzielnicy miasta o nazwie Ximending. Gracze wcielają się w niedługo kończącą szkolę licealistkę o imieniu Yang Yumo, która odkrywa w sobie magiczne moce po tym, gdy zostaje zaatakowana przez złowrogie istoty określane mianem fantomów. Wkrótce kontaktują się z nią bóstwa z równoległego świata, z którego pochodzą też fantomy, prosząc dziewczynę, by została strażniczką broniącą ludzi przed rychłą inwazją stworów.

Mechanika

Akcja w Dusk Driver przedstawiona została z perspektywy trzeciej osoby. Yang opisana jest szeregiem statystyk wyjętych wprost z gier RPG i wraz z pokonanymi przeciwnikami zdobywa kolejne poziomy doświadczenia. Podczas potyczek bohaterka używa różnego rodzaju lekkich i silnych ataków, budując z nich długie komba. Wykonując z sukcesem poszczególne ruchy, ładujemy także pasek specjalnego i niezwykle potężnego ataku, który dobrze użyty, szerzy spustoszenie w szeregach wroga. Dusk Diver pozwala również na przywoływanie podczas walki bóstw z innego świata, które w różny sposób pomagają Yang w starciach z fantomami. Kolejnych pomocników odblokowujemy wraz z postępami w grze.

Podczas zabawy gracze przemierzają autentyczne ulice Ximending, w realistyczny sposób odtworzone przy współpracy z właścicielami działających w dzielnicy lokalnych biznesów, takich jak sklepy i restauracje. Gra podzielona jest na dwa segmenty. W pierwszym swobodnie eksplorujemy ulice miasta, rozmawiamy z napotkanymi przechodniami, przyjmujemy zadania oraz robimy zakupy, nabywając przedmioty przydatne w walce lub bonusy, takie jak opcjonalne kostiumy i ilustracje koncepcyjne. W drugim przenosimy się do równoległego świata zamieszkałego przez fantomy, gdzie staramy się zniwelować zagrożenie płynące z ich strony.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa Dusk Driver została wykona w estetyce anime i napędzana jest silnikiem Unreal Engine. Przy projektach postaci i świata twórcy inspirowali się mocno grami z serii Persona, a także wydanym w 2015 na Wii U Tokyo Mirage Sessions #FE. Dialogi zdubbingowane są przez profesjonalnych aktorów i zostały udostępnione w językach chińskim i japońskim.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 129,00 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Dusk Diver

12+

Wymagania sprzętowe Dusk Diver

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5-6400 2.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i5-7600 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10 64-bit
PC
PS4
Switch