Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWiiUSwitch
Okładka Tokyo Mirage Sessions ♯FE Encore (Switch)
OkładkaTokyo Mirage Sessions ♯FE Encore (Switch)

Tokyo Mirage Sessions ♯FE Encore

Tokyo Mirage Sessions #FE

Głównym bohaterem Tokyo Mirage Sessions jest nastolatek Itsuki Aoi, który przez przypadek staje się członkiem agencji talentów Fortuna Entertainment. Bohater odkrywa istnienie tajemniczych istot z innego wymiaru, zwanych Mirages, które niepostrzeżenie atakują nasz świat.

RPG | TPP | fantasy | turowe | crossover | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Tokyo Mirage Sessions ♯FE Encore Premiera

26gru2015

WiiU

17sty2020

Switch

Tokyo Mirage Sessions #FE to oryginalna gra jRPG przenosząca graczy do współczesnego Tokio. Za produkcję tytułu odpowiada studio Atlus oraz firma Nintendo. Gra została zapowiedziana po raz pierwszy w 2010 roku. Ambitny projekt stanowi połączenie dwóch popularnych serii, strategiczno-taktycznego RPG-a Fire Emblem oraz cyklu turowych jRPG Shin Megami Tensei, którego najpopularniejszymi przedstawicielami są gry spod szyldu Persona. W trakcie procesu produkcyjnego tytuł przeszedł dużą ewolucję, ostatecznie debiutując w Japonii w grudniu 2015 roku. Spotykał się wówczas z gorącym przyjęciem krytyków, ale także niewielkim zainteresowaniem ze strony samych graczy, które poskutkowało wyjątkowo niskimi wynikami sprzedaży.

Fabuła

Głównym bohaterem Tokyo Mirage Sessions #FE jest nastoletni chłopak o imieniu Itsuki Aoi, który przez przypadek staje się członkiem agencji talentów Fortuna Entertainment. Razem z innymi poznanymi w firmie bohaterami stara się zaistnieć w świecie show-biznesu. Wkrótce wplątuje się on także w konflikt z tajemniczymi bytami z innego wymiaru, zwanymi Mirages, które niepostrzeżenie atakują nasz świat, pochłaniając ludzką energię zwaną Performa. Protagonista wraz z sojusznikami sprzymierza się z kilkoma przyjaźnie nastawionymi Mirages, inspirowanymi postaciami z serii Fire Emblem, które decydują się pomóc w walce z zagrożeniem. Dzięki nawiązanej współpracy Itsuki jest w stanie przejść specjalną transformację, dzięki której może stanąć twarzą w twarz ze złodziejami Performy.

Mechanika

Przebieg rozgrywki w Tokyo Mirage Sessions #FE zbliżony jest do tego z serii Persona. W trakcie zabawy gracze mogą przemierzać lokacje, przedstawiające dwie dzielnice Tokio – Shibuyę i Harajuku. Na miejscu spotykamy się z licznymi postaciami niezależnymi, mającymi dla nas różnego zadania poboczne. Poza tym podróżujemy także do innego świata, zbudowanego w formie labiryntów, zaprojektowanych w stylu związanym tematycznie z przemysłem rozrywkowym. Walki z przeciwnikami odbywają się w trybie turowym na osobnej arenie. Członkowie drużyny dysponują wieloma rodzajami ataków o magicznych właściwościach, które wykorzystujemy, szukając słabych stron w obronie wrogów.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Tokyo Mirage Sessions #FE jest wyjątkowo kolorowa i widowiskowa. Na uwagę zasługuje także ścieżka muzyczna wraz z j-popowymi piosenkami, skomponowanymi specjalnie z myślą o tytule.

Tryb gry: single player  

Tokyo Mirage Sessions ♯FE Encore cena w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tokyo Mirage Sessions ♯FE Encore

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
WiiU
Switch