Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4WiiUSwitchPSV
Okładka YIIK: A Postmodern RPG (PC)

YIIK: A Postmodern RPG

YIIK: A Post-Modern RPG

Osadzona w kolorowych latach 90. surrealistyczna gra jRPG, stworzona przez niezależne amerykańskie studio Ackk.

RPG | turowe | humorystyczne | indie | surrealizm | jRPG | lata 90.

Okładka YIIK: A Postmodern RPG (PC)

data premiery gry:

anulowana

WiiU

17sty2019

PS4 PC Switch

2019

PSV

YIIK: A Post-Modern RPG jest surrealistycznym, bardzo kolorowym przedstawicielem gatunku jRPG, osadzonym w latach 90. XX wieku. Przygotowaniem tytułu zajęła się niezależna amerykańska ekipa Ackk Studios, która może pochwalić się dorobkiem w postaci gier Chromophore: The Two Brothers i Two Brothers.

Fabuła

W kwietniu 1999 roku Sammy Pak wsiada do windy, ale nigdy nie dociera do celu. Winda dojeżdża pusta. Wkrótce w Internecie, na liście dyskusyjnej zrzeszającej ósemkę przyjaciół, pojawia się nagranie wideo, na którym widać, jak Sammy zostaje porwana przez jakąś tajemniczą siłę nie z tego świata. Przyjaciele postanawiają pomóc porwanej i ruszają na wyprawę ratunkową pełną lochów, niebezpieczeństw i surrealizmu.

Mechanika

Rozgrywka w dużej mierze bazuje na schematach znanych z licznych gier z gatunku jRPG. Ośmioosobowa drużyna podróżuje więc po mapie ukazanej w widoku izometrycznym, od czasu do czasu ścierając się w trybie turowym z przeciwnikami. Same walki, pomimo że mamy czas na zastanowienie się nad kolejnym ruchem, są dynamiczne, jako że wyprowadzanie ataków polega na wykorzystaniu różnorodnych minigierek, przy których trzeba wykazać się refleksem i zręcznością. Zręcznościowe etapy pojawiają się także poza walkami.

Kampania przeznaczona dla jednego gracza wystarcza na około 30 godzin zabawy.

Kwestie techniczne

Gra bazuje na silniku Unity i jest bardzo kolorowa, ale sposób prezentacji oprawy wizualnej odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas produkcje z gatunku jRPG. Tak postacie, jak i cały świat przedstawiony zostały ukazane bardzo umownie; brak też tu typowej dla jRPG bajkowej stylistyki. Ponadto wszystkie dialogi w YIIK: A Post-Modern RPG zostały udźwiękowione.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 1,1 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI YIIK: A Postmodern RPG

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków.

Wymagania sprzętowe YIIK: A Postmodern RPG

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4400 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7

PC
Switch
PSV
PS4
WiiU