Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiU
Okładka Chromophore: The Two Brothers Directors Cut (WiiU)

Chromophore: The Two Brothers Directors Cut WiiU

Przeznaczona na konsole WiiU dwuwymiarowa przygodówka akcji, będąca poprawioną i rozszerzoną wersją pecetowego Two Brothers z 2013 roku.

Przygodowe | 2D | indie | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii U
Okładka Chromophore: The Two Brothers Directors Cut (WiiU)

producent: Ackk Studios

wydawca: Ackk Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WiiU:

25sierpnia2015

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chromophore: The Two Brothers Directors Cut to dwuwymiarowa przygodowa gra akcji, będąca rozszerzoną i poprawioną edycją Two Brothers. Oryginał był debiutanckim dziełem niezależnego studia Ackk, który zadebiutował na PC w 2013 roku. Warto wspomnieć, że deweloperski tandem braci Andrew i Briana Allansonów skorzystał ze wsparcia finansowego udzielonego za pośrednictwem zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter. Konsolowy port został zremasterowany i rozbudowany o nowe wątki. Twórcy wyeliminowali także szereg błędów w rozgrywce oraz przystosowali produkcję do współpracy z padem Wii U.

Głównym bohaterem Two Brothers jest Roy Guarder, wynalazca, naukowiec i filozof, który wyrusza na ekspedycję celem ustalenia źródeł życia. W toku badań protagonista zapuszcza się do Przeklętych Krain, gdzie w końcu odnajduje to, czego desperacko szukał. Jednocześnie na skutek tragicznego wypadku sam niemal traci życie. Goszcząc po „drugiej stronie”, dostrzega piękno kolorów, które nieobecne są w jego monochromatycznym świecie. Owładnięty obsesją na tym punkcie zaczyna celowo przekraczać linię pomiędzy życiem a śmiercią. Co dziwne, jest jedyną osobą, która potrafi przekraczać granicę obu rzeczywistości.

Fabuła gry jest nieliniowa i posiada kilka alternatywnych zakończeń. Sedno zabawy stanowi eksplorowanie lokacji, rozmowy z postaciami niezależnymi (często są to uśmierceni bohaterowie gier) oraz walka z przeciwnikami. Twórcy przygotowali również szereg łamigłówek, które wzbogacają rozgrywkę.

Produkcja pozwala na zabawę w trybie kooperacji dwóm osobom.

Od strony audiowizualnej Two Brothers stanowi wyraźne nawiązanie do stylistyki gier wydawanych na przenośną konsolę Game Boy. Dwuwymiarowa grafika przykuwa uwagę mocno zaakcentowanym efektem pikselizacji oraz specyficzną kolorystyką (jeden świat jest monochromatyczny, podczas gdy drugi posiada paletę barw charakterystyczną dla komputerów 16-bitowych). Całości wrażeń estetycznych dopełnia klimatyczny podkład dźwiękowy towarzyszący zabawie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Chromophore: The Two Brothers Directors Cut

Wymagania wiekowe Chromophore: The Two Brothers Directors Cut

odpowiednia dla każdego wieku