Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPS4
Okładka Star Ocean: First Departure R (Switch)
OkładkaStar Ocean: First Departure R (Switch)

Star Ocean: First Departure R

Star Ocean: First Departure R stanowi remaster remake'u klasycznego jRPG-a wydanego w 1996 roku. Produkcja bazuje na wersji wydanej na PSP w 2007 roku i oferuje ulepszoną oprawę graficzną. Za grę odpowiedzialne jest studio Square-Enix.

RPG | science fiction | widok izometryczny | reedycje/remastery/remaki | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Ocean: First Departure R Premiera

5gru2019

PS4 Switch

Gry podobne do Star Ocean: First Departure R

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Transistor

Valkyria Chronicles 4

Star Ocean: First Departure R to remaster wydanej w 1996 roku gry fabularnej, bazujący na remake’u na PSP wypuszczonym w 2007. Za stworzenie gry odpowiedzialne jest studio Square-Enix. Pozycja stanowi graficzne odświeżenie tego klasycznego przedstawiciela gatunku jRPG.

Fabuła

Akcja Star Ocean: First Departure R ma miejsce w 346 roku kosmicznym. Załoga należącego do federacji Terran statku ląduje na Roak. Celem ich misji jest zwalczenie zesłanego przez Lezonians wirusa, który może zabić życie na planecie. Do poszukiwań lekarstwa dołącza się grupa rdzennych mieszkańców – ludu Fellpool. Wspólnie spróbują oni powstrzymać nie tylko chorobę, ale także galaktyczną wojnę, która już wkrótce może zniszczyć wszelkie formy życia.

Mechanika

W trakcie rozgrywki gracze obejmują kontrolę nad grupą bohaterów i odwiedzają dziesiątki lokacji. Maksymalnie można przyłączyć ośmiu członków drużyny. Z racji tego, że zwerbowanie danego członka jest warunkowane decyzjami podjętymi w toku rozgrywki, nie jest możliwe skompletowania całej ekipy w czasie jednego przejścia produkcji.

Podczas eksploracji świata gracze rozmawiają z napotkanymi postaciami, spośród których część udziela wskazówek co do dalszych działań, a część zleca realizację nowych zadań.

Istotnym elementem przygody ze Star Ocean: First Departure R jest walka z wykorzystaniem broni białej i magii. Toczy się ona w czasie rzeczywistym. Gracz kontroluje tylko jedną postać; reszta drużyny sterowana jest przez sztuczną inteligencję, która obiera taktykę zgodną z wybranym uprzednio nastawieniem.

Kwestie techniczne

Star Ocean: First Departure R podobnie jak oryginał oferuje rozgrywkę ukazaną w widoku izometrycznym. W porównaniu do poprzednich gry wydań zwiększona została jakość grafiki.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Star Ocean: First Departure R

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
Switch