Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Super Mario Maker 2 (Switch)
OkładkaSuper Mario Maker 2 (Switch)

Super Mario Maker 2 Switch

Edytor pozwalający na tworzenie (i przechodzenie) własnych poziomów gier z serii Super Mario oraz dzielenie się nimi z całą społecznością. Etapy kreowane od podstaw w Super Mario Maker 2 można sprawdzić w kilku wersjach graficznych.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | Mario | 2.5D | społecznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Super Mario Maker 2 Premiera Switch

28czerwca2019

Nintendo eShop

28czerwca2019

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Super Mario Maker 2 to kontynuacja ciepło przyjętego edytora pozwalającego na tworzenie własnych poziomów gier z cyklu Super Mario. Tytuł został opracowany przez firmę Nintendo.

Mechanika

W Super Mario Maker 2 akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy budujemy platformowe poziomy, decydując o topografii terenu, ustawiając elementy scenografii, jak choćby cegły i rury, a także rozmieszczając przeciwników i power-upy. Na liście nowych elementów można znaleźć możliwość tworzenia zjazdów (po których bohater ślizga się, eliminując stojących mu na drodze oponentów), power-up Lucky Bell (pozwalający protagoniście wspinać się po ścianach), a także mnóstwo rodzajów tła.

Całość obsługujemy przy pomocy prostego i intuicyjnego interfejsu. Gra pozwala przetestować kreowany etap w dowolnej chwili, by w razie potrzeby wprowadzić wszelkie poprawki. Swoją twórczością można dzielić się z pozostałymi graczami, jednak warunkiem publikacji danego etapu jest jego jednorazowe ukończenie.

Kwestie techniczne

W Super Mario Maker 2 gracze mogą korzystać z kilku stylów graficznych, zaczerpniętych z następujących gier: Super Mario Bros. 3, Super Mario World, New Super Mario Bros. U oraz Super Mario 3D World. To samo tyczy się warstwy dźwiękowej.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3+ GB

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 96 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Super Mario Maker 2 cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Super Mario Maker 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.