Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 16 września 2009, 14:30

autor: Jiker

Nowy Project Gotham Racing jedną z gier na Zune HD

To już pewne. Zune HD – najnowsza odsłona multimedialnego odtwarzacza autorstwa firmy Microsoft, mającego podjąć rywalizację z urządzeniami firmy Apple – zawalczy z iPodem Touch także na polu gier. Z informacji zdobytych przez serwis Kotaku wynika, że obok prostych produkcji Zune HD umożliwi swych posiadaczom przetestowanie także pełnowymiarowych przedstawicieli znanych marek.

Jeszcze wczoraj mogliśmy tylko spekulować, a dzisiaj jesteśmy już pewni. Zune HD – najnowsza odsłona multimedialnego odtwarzacza autorstwa firmy Microsoft, mającego podjąć rywalizację z urządzeniami firmy Apple – zawalczy z iPodem Touch także na polu gier. Z informacji zdobytych przez serwis Kotaku wynika bowiem, że obok prostych produkcji Zune HD umożliwi swym posiadaczom przetestowanie pełnowymiarowych przedstawicieli znanych marek.

Nowy Project Gotham Racing jedną z gier na Zune HD - ilustracja #1

Pierwszym z nich jest gra wyścigowa o tytule Project Gotham Racing: Ferrari Edition, będąca oczywiście kolejną odsłoną popularnego cyklu. Produkcji nie tworzy jednak studio Bizarre Creations, odpowiedzialne za pierwsze cztery odsłony wydane na Xboksa i Xboksa 360. Przypominamy, że deweloper został wykupiony w 2007 roku przez koncern Activision (tracąc jednak prawa do marki PGR, będące w posiadaniu Microsoftu). Pewnym jest, że Project Gotham Racing: Ferrari Edition będzie oferować w pełni trójwymiarową oprawę graficzną.

Następnymi pozycjami, które w niedalekiej przyszłości zasilą bibliotekę gier dostępnych na Zune HD będą Audiosurf Tilt oraz Vans Sk8: Pool Service. Pierwsza będzie specjalną wersją niezależnej pecetowej produkcji rytmiczno-muzycznej, robiącej użytek z plików muzycznych zapisanych na dyskach twardych naszych komputerów. Słówko Tilt wskazuje na to, że pozycja wykorzystywać będzie sensor ruchu, w który wyposażony został Zune HD. Na temat Vans Sk8: Pool Service nie wiemy póki co nic ponad to, że będzie to gra deskorolkowa.

Znajdującego się już na amerykańskim rynku Zune HD można dodatkowo upiększyć. Służą do tego specjalne naklejki nawiązujące do najpopularniejszych gier na konsolę Xbox 360. Wśród propozycji wchodzących w skład tzw. Xbox Series są grafiki z Gears of War 2, Halo 3: ODST, Brutal Legend, Forza Motorsport 3 oraz Crackdown 2 (w tym wypadku aż dwie propozycje – jedną z nich znajdziecie tutaj).

Zune HD jest multimedialnym urządzeniem oferującym m.in. możliwość odtwarzania muzyki i filmów w HD, dostęp do bezprzewodowego Internetu (z wbudowaną przeglądarką bazującą na IE Mobile 6) oraz tuner radiowy. Rywal iPod Touch został również wyposażony w dotykowy ekran i sensor ruchu. Najciekawszą, z punktu widzenia graczy, funkcją Zune HD może być jednak współpraca z konsolą Xbox 360. Będzie się ona odbywać na kilku płaszczyznach. Jedną z nich ma być m.in. możliwość pobrania różnego rodzaju zawartości za pomocą zakładki Zune Marketplace, stanowiącej część systemu Xbox Live, i wysłania jej następnie do pamięci Zune HD (dostęp do aplikacji i dodatków można uzyskać także z poziomu samego Zune HD, jak i PC, w przypadku którego można skorzystać ze sklepu http://zunestore.com).