Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2009, 09:45

autor: Jiker

Techland zapowiada Symulator Farmy 2009

W połowie lipca na łamach gry-online.pl zamieszczony został artykuł, podejmujący niecodzienny temat: „Od koparki do śmieciarki - czyli nietypowe symulatory”. Tekst fsm-a wzbudził wśród Was spore zainteresowanie, być może pociągając do działania jednego z polskich dystrybutorów gier. Tak czy inaczej, już w przyszłym miesiącu wrocławski Techland wyda na naszym rynku Symulator Farmy 2009.

W połowie lipca na łamach gry-online.pl zamieszczony został artykuł, podejmujący niecodzienny temat: „Od koparki do śmieciarki - czyli nietypowe symulatory”. Tekst fsm-a wzbudził wśród Was spore zainteresowanie, być może pociągając do działania jednego z polskich dystrybutorów gier. Tak czy inaczej, już w przyszłym miesiącu wrocławski Techland wyda na naszym rynku Symulator Farmy 2009 – dzieło niemieckiej ekipy GIANTS Software (znane w Niemczech jako Landwirtschafts-Simulator 2009).

Techland zapowiada Symulator Farmy 2009 - ilustracja #1

Symulator Farmy 2009 to najnowsza odsłona serii Farming Simulator, w której otrzymujemy do dyspozycji własne gospodarstwo rolne wraz z pojazdami i osprzętem. Naszym zadaniem będzie rozbudowywanie farmy i floty rolniczej oraz zadbanie o różne uprawy (np. kukurydza, pszenica, rzepak) na wszystkich etapach ich rozwoju: od siewu po przeoraniu pola, przez wzrost, aż po żniwa, w trakcie których następuje zebranie plonów i ich zmagazynowanie, a następnie odsprzedanie.

Na graczy czeka spora liczba autentycznych maszyn i pojazdów rolniczych z prawdziwych firm tej branży (Poetiinger, Fendt), w tym traktorów, kombajnów, pługów, kosiarek, rozsiewaczy oraz kultywatorów. Sama farma znajduje się na wyspie, na której odnajdziemy też wioskę, port, różnego rodzaju sklepy i inne obiekty - w tym i tajemniczy kamienny krąg. Można więc powiedzieć, że w przypadku Symulatora Farmy będziemy mieć do czynienia z realistyczną formą tematu podejmowanego od wielu lat przez japońską firmę Natsume (marka Harvest Moon).

Warto zauważyć, że główny tryb rozgrywki wymusi na nas również realizację pewnych założeń biznesowych. Dbanie o kondycję finansową, uprawy oraz sprzęt będzie zachodzić m.in. poprzez zaliczanie zróżnicowanych misji oraz zadań.

Symulator Farmy 2009 oferuje zmienne warunki atmosferyczne oraz cykl dnia i nocy, co dodatkowo wpływa na realizm rozgrywki. Zapewnia również obsługę pada oraz kierownicy, przy pomocy której możemy się cieszyć lepszą kontrolą nad pojazdami. Produkcja jest także regularnie wspierana poprzez wydawanie darmowych dodatków, w skład których wchodzą m.in. nowe maszyny i budynki.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.