Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 września 2009, 09:10

autor: Jiker

Książkowe wprowadzenie do Dragon Age: Początek również w Polsce

Polacy czytają mało – z każdym rokiem ten istotny współczynnik jest coraz niższy. Nieco lepiej wygląda sytuacja z powieściami fantasy, które od dawna mają swoich oddanych fanów. Dlatego też wprowadzenie na nasz rynek książkowego prequela gry cRPG Dragon Age: Początek może się okazać całkiem logicznym posunięciem.

Polacy czytają mało – z każdym rokiem ten istotny współczynnik jest coraz niższy. Z ostatnich badań Biblioteki Narodowej i OBOP wynika, że w 2008 roku ledwie 38% mieszkańców mogło się pochwalić przeczytaniem przynajmniej jednej książki. Nieco lepiej wygląda sytuacja z powieściami fantasy, które od dawna mają swoich oddanych fanów. Dlatego też wprowadzenie na nasz rynek książkowego prequela gry cRPG Dragon Age: Początek może się okazać całkiem logicznym posunięciem.

Książkowe wprowadzenie do Dragon Age: Początek również w Polsce - ilustracja #1

Angielska okładka książki Dragon Age: Utracony Tron.

Autorem powieści o tytule Dragon Age: Utracony Tron jest David Gaider – główny scenarzysta gry Dragon Age: Początek, a także współtwórca takich produkcji, jak: Baldurs Gate 2: Cienie Amn, Star Wars: Knights of the Old Republic oraz Neverwinter Nights. Książka trafi do księgarń w październiku i o dwa tygodnie wyprzedzi polską premierę najnowszego dzieła ekipy BioWare. Firma EA wyda ją wspólnymi siłami z Fabryką Słów.

Z informacji przedstawionych przez polski oddział firmy Electronic Arts wynika, że Utracony Tron stanowi wstęp i tło fabularne dla gry Dragon Age: Początek. Opowiada o losach Marica, przywódcy armii rebeliantów, próbującego wyswobodzić naród z rąk obcego tyrana. Przedstawiciele EA zastrzegają, że nie będzie to jedyny wątek poruszony w ramach dzieła Davida Gaidera. Utracony Tron to również opowieść o miłości i zdradzie. Zakładamy więc, że książka będzie miała szansę wciągnąć także przedstawicielki płci pięknej.

Dragon Age: Początek zostanie wydany w pełnej polskiej wersji językowej w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. W naszych poprzednich wiadomościach informowaliśmy Was o możliwości sprawdzenia, jak rodzimi aktorzy radzą sobie z podkładaniem głosu najważniejszym bohaterom przygody zaproponowanej przez BioWare (Morrigan, Alistair, Duncan). Istotne jest również zapewnienie twórców, że ich dzieło przez kolejne dwa lata wspierane będzie różnego rodzaju dodatkami DLC.

Produkcja trafi do naszych sklepów na początku listopada bieżącego roku. Ze względu na kontrowersyjne treści (erotykę, wulgaryzmy i przemoc) dzieło ekipy BioWare będzie przeznaczone wyłącznie dla dorosłych graczy.