Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2009, 11:00

autor: Vercetti

Seks w Dragon Age: Początek - klasyfikacja ESRB

Seks, nagość, krew, przemoc i wulgarne słownictwo – to elementy, jakich dopatrzyła się w nadchodzącym cRPG Dragon Age: Początek organizacja Entertainment Software Rating Board (ESRB), grupa specjalistów, którzy zajmują się na co dzień klasyfikacją gier wideo na terenie USA.

Seks, nagość, krew, przemoc i wulgarne słownictwo – to elementy, jakich dopatrzyła się w nadchodzącym cRPG Dragon Age: Początek organizacja Entertainment Software Rating Board (ESRB), grupa specjalistów, którzy zajmują się na co dzień klasyfikacją gier wideo na terenie USA. Zaplanowany na październik projekt BioWare ze względu na kontrowersyjne treści otrzymał kategorię Mature, co znaczy, że w Ameryce będą mogły go kupić tylko osoby powyżej siedemnastego roku życia.

Seks w Dragon Age: Początek - klasyfikacja ESRB - ilustracja #1

Poza nieparlamentarnym słownictwem, odnoszącym się do najstarszego zawodu świata, ekskrementów i dolnych partii ciała, Dragon Age będzie demoralizował również podrzynaniem gardeł i opcją zabijania neutralnych postaci. Największe spustoszenie w umysłach graczy wywołają jednak planowane przez producentów sceny erotyczne. I nie chodzi tu o animacje pokazujące obejmowanie się czy pocałunki istot różnej bądź tej samej płci.

W czasie kampanii użytkownik będzie miał możliwość odwiedzenia domu publicznego i poproszenia jednej z obecnych tam pań, by czymś go zaskoczyła. Niespodzianka będzie polegać na zbliżeniu z: kobietą, mężczyzną, transseksualistą lub... zwierzęciem(!). Sekwencje te nie zostaną wprawdzie bezpośrednio pokazane, ale sam pomysł ich wprowadzenia brzmi już dostatecznie szokująco, by obrońcy moralności mogli rozpętać kolejny skandal. Przy seksie ze zwierzęciem widok jednej demonicy z odsłoniętym biustem nie zrobi już na nikim wrażenia. Przynajmniej tak można wywnioskować z opisu ESRB.

Dragon Age ukaże się na pecetach i konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. Dystrybutorem gry w naszym kraju będzie firma Electronic Arts Polska, a produkt zostanie najprawdopodobniej opatrzony kategorią 18+.