Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2009, 18:29

autor: Jiker

Pierwsze próbki dźwiękowe z polskiej wersji językowej Dragon Age: Początek

Polska lokalizacja gry Dragon Age: Początek będzie najprawdopodobniej największym przedsięwzięciem tego typu w historii naszego kraju. Wystarczy wspomnieć, że w pracach nad nią wzięło udział 80 aktorów, którzy nagrali na jej potrzeby ponad milion słów. Wczoraj, dzięki uprzejmości polskiego oddziału firmy Electronic Arts, polscy fani gry otrzymali okazję zapoznania się z kilkoma próbkami.

Rodzima lokalizacja gry Dragon Age: Początek będzie najprawdopodobniej największym przedsięwzięciem tego typu w historii naszego kraju. Wystarczy wspomnieć, że w pracach nad nią wzięło udział 80 aktorów, którzy nagrali na jej potrzeby ponad milion słów. Wczoraj, dzięki uprzejmości polskiego oddziału firmy Electronic Arts, polscy fani gry otrzymali okazję zapoznania się z kilkoma próbkami, pokazującymi, czego możemy się spodziewać po polskiej wersji Dragon Age.

Pierwsze próbki dźwiękowe z polskiej wersji językowej Dragon Age: Początek - ilustracja #1

Nagrania można znaleźć na łamach oficjalnego bloga społeczności fanów gier BioWare, w tym Dragon Age: Początek oraz Mass Effect 2http://bioworld.ea.pl/. Opublikowane kwestie wypowiadane są przez jedną z głównych bohaterek gry, Morrigan, w której rolę wcieliła się aktorka Monika Szalaty. Trzeba przyznać, że całość brzmi zbyt teatralnie, lecz z pewnością jest to efekt wyrwania wypowiedzi z kontekstu oraz braku tła i całej oprawy graficznej. Miejmy nadzieję, że końcowy efekt będzie bardziej przekonywujący.

Przypominamy, że Dragon Age: Początek zadebiutuje na rynku w październiku bieżącego roku. Wówczas też odbędzie się polska premiera gry, za której przeprowadzenie odpowiedzialny jest oczywiście rodzimy oddział Electronic Arts. Pełnej lokalizacji poddana zostanie nie tylko wersja na PC, ale także edycje na konsole: Xboksa 360 i PlayStation 3. Warto przy okazji rozwiać wszelkie obawy posiadaczy obu tych urządzeń – BioWare zrobiło wszystko, by jak najlepiej dostosować swoje dzieło pod kątem obu platform. Z tego też powodu opracowano specjalny interfejs, o którym możecie poczytać szerzej w jednej z naszych poprzednich wiadomości.

Do zakupu Dragon Age: Początek nie będzie nas niestety przekonywać wersja demonstracyjna. BioWare nie było po prostu w stanie przygotować próbki, mogącej w jakiś całościowy sposób zaprezentować graczom wszystkie aspekty olbrzymiego świata gry, w tym sześciu różnych sposobów na rozpoczęcie rozgrywki. Być może jednak w zupełności wystarczą liczne zwiastuny i filmy ujawniające kolejne fragmenty historii. Skutecznym wabikiem może się również okazać wersja kolekcjonerska gry, którą do swojej oferty wprowadziła już sieć sklepów GameStop (póki co w formie zamówień przedpremierowych). Warta wzmianki jest ponadto informacja od BioWare, z której wynika, że firma bardzo chce, by modyfikacje do pecetowej wersji gry trafiły w przyszłości na konsole w postaci dodatków.