Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2009, 10:05

autor: Maciej Śliwiński

Dragon Age: Pecetowcy stworzą dodatki dla posiadaczy konsol

Według informacji przekazanych przez Grega Zeschuka z BioWare, modyfikacje stworzone przez graczy pecetowych do Dragon Age: Początek będą wykorzystywane w konsolowych dodatkach do tej gry. Studio zastanawia się również nad scenami erotycznymi zawartymi w tym tytule.

Według informacji przekazanych przez Grega Zeschuka z BioWare, modyfikacje stworzone przez graczy pecetowych do Dragon Age: Początek będą wykorzystywane w konsolowych dodatkach do tej gry. Studio zastanawia się również nad scenami erotycznymi zawartymi w tym tytule.

Dragon Age: Pecetowcy stworzą dodatki dla posiadaczy konsol - ilustracja #1

Greg Zeschuk ujawnił kilka interesujących szczegółów dotyczących dodatków do Dragon Age: Poczatek, zarówno przeznaczonych na konsole, jak i komputery osobiste. Według jednego z prezesów studia BioWare, wersja pecetowa gry będzie zawierała zestaw narzędzi, dzięki któremu gracze nie tylko będą mogli modyfikować świat stworzony na potrzeby gry, ale również dodawać do niego nowe przedmioty czy nawet całe poziomy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że elementy opracowane na potrzeby Dragon Age przez posiadaczy pecetów zostaną najprawdopodobniej wykorzystane w dodatkach do tej gry w wersji na konsole.

Według Zeschuka, specyfika konsol nie pozwala na dołączenie do gry odpowiednich narzędzi, które pozwoliłby na dokonywanie modyfikacji. Dlatego też BioWare już pracuje nad metodą przenoszenia zawartości gry stworzonej przez posiadaczy PC na konsole. Zeschuk twierdzi, że cała operacja nie jest bardzo wymagająca pod względem technologicznym, a co za tym idzie - możemy być pewni, że w DLC na PlayStation 3 i Xbox 360 zobaczymy kreatywne rozwiązania zaproponowane przez graczy używających komputerów osobistych.

Przy okazji tych rewelacji, prezes BioWare ujawnił również, że firma wydzieliła już specjalny zespół, który pracuje nad dodatkową zawartością do ściągnięcia z sieci. Co więcej, prace nad nią trwają już pełną parą, gdyż praktycznie cały Dragon Age: Początek jest już skończony. Wygląda na to, że pierwsze małe dodatki gracze otrzymają już kilka dni po premierze tego tytułu. Podobnie będzie również z narzędziami społecznościowymi, gdyż EA razem z BioWare planują stworzyć wokół swojego produktu sporą społeczność fanów Dragon Age.

Kolejną ważną informacją jest to, że BioWare jeszcze nie zdecydowało, jak daleko może posunąć się w przypadku prezentacji łóżkowych przerywników w grze. Przedstawione choćby podczas targów E3 nieco mocniejsze sceny, które powodują, że gra przeznaczona będzie dla osób dorosłych, nie są z pewnością ostateczną wersją. Zeschuk wyjaśnił, że jego firma nie ustaliła jeszcze szczegółów tej kwestii i w teorii może to zrobić w dowolnym momencie. Potwierdził za to, że wszystkie miłosne przygody bohaterów będą prezentowane w formie cut-scenek.