Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2010, 14:57

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Czerwcowa premiera Disciples III: Odrodzenie

Po latach oczekiwań trzecia odsłona znakomitej serii strategii turowych Disciples trafi w ręce graczy. Polska premiera Disciples III: Odrodzenie nastąpi w czerwcu. Gra ukaże się wyłącznie w wersji na komputery PC i kosztować będzie 119,90 zł.

Po latach oczekiwań trzecia odsłona znakomitej serii strategii turowych Disciples trafi w ręce polskich graczy. Premiera Disciples III: Odrodzenie w naszym kraju nastąpi w czerwcu. Gra ukaże się wyłącznie w wersji na komputery PC i kosztować będzie 119,90 zł.

Pierwsze doniesienia o pracach nad Disciples III: Renaissance (Odrodzenie) pojawiły się w 2007 roku. Jakiś czas później dowiedzieliśmy się, że gra jest już niemal ukończona a jej premiery można spodziewać się w pierwszym kwartale 2009 roku. Terminu nie udało się dotrzymać. Trzecia odsłona Disciples ukazała się na rynku rosyjskim w grudniu ubiegłego roku. W Europie Zachodniej zadebiutuje jednak dopiero jesienią. Tym większą niespodzianką dla fanów serii, uznawanej za największego konkurenta Heroes of Might&Magic, jest więc informacja polskiego dystrybutora – firmy CD Projekt, który zapowiedział czerwcową premierę długo wyczekiwanej gry.

Czerwcowa premiera Disciples III: Odrodzenie - ilustracja #1

Disciples III: Odrodzenie zawiera sporo elementów RPG

Nowe dzieło studia .dat z powrotem zabierze graczy do krainy Nevendaar, która ponownie stanęła na krawędzi wojny. Kruchy rozejm pomiędzy zamieszkującymi ją nacjami zawisł na włosku. Jakby tego było mało o mieszkańcach Nevendaaru przypomnieli sobie żądni zemsty upadli bogowie...

Gra Disciples III utrzymana została w konwencji mrocznego fantasy. Twórcy odeszli jednak od dwuwymiarowej oprawy graficznej znanej z dwóch wcześniejszych odsłon gry. Za stronę wizualną Odrodzenia odpowiada autorski silnik Virtual Dream, dzięki któremu w pełnym trójwymiarze oglądać można nie tylko głównego bohatera ale również pola bitew.

Czerwcowa premiera Disciples III: Odrodzenie - ilustracja #2

Za oprawę graficzną gry odpowiada autorski silnik Virtual Dream.

Sporo zmian wprowadzono także w sposobie rozgrywki. Disciples III wciąż jest strategią turową, ale ze znacznie większą liczbą elementów RPG. Jedna z poważniejszych zmian to możliwość przemieszczania po planszy uczestniczących w bitwie jednostek.

W grze występuje pięć dobrze znanych miłośnikom serii Disciples frakcji: Imperium, Legiony potępionych, Ostatnie Elfickie Przymierze, Górskie klany i Hordy nieumarłych, ale tylko trzy pierwsze pozostawiono w dyspozycji graczy. Podobnie jak we wcześniejszych odsłonach kluczowe znacznie ma gospodarka surowcami, rozbudowa zamków oraz doświadczenie zdobywane w potyczkach.

Czerwcowa premiera Disciples III: Odrodzenie - ilustracja #3

W DIII: Odrodzenie dostępnych będzie ponad 170 różnych jednostek.

Disciples III: Odrodzenie ukaże się w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej. Gra zawierać będzie trzy kampanie dla pojedynczego gracza, na które złoży się 19 różnorodnych misji oraz rozbudowany tryb multiplayer. Przewidziano także możliwość tworzenia własnych scenariuszy w oparciu o funkcjonalny edytor.