Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2009, 14:25

Wieści ze świata (World of Warcraft, Resident Evil 5, Wii Fit) 27/05/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowości w World of Warcraft, premiera ścieżek dźwiękowych do Street Fighter IV i Resident Evil 5, szczegóły o edycji kolekcjonerskiej Star Ocean: The Last Hope i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowości w World of Warcraft, premiera ścieżek dźwiękowych do Street Fighter IV i Resident Evil 5, szczegóły o edycji kolekcjonerskiej Star Ocean: The Last Hope i inne. Zapraszamy do lektury.

World of Warcraft

Od dziś w World of Warcraft stała się możliwa walka pomiędzy graczami przebywającymi na różnych narodowych serwerach (tzw. Cross-Language Battlegroups - np. gracze z serwerów angielskich kontra gracze z serwerów hiszpańskich). Wraz z następną wielką aktualizacją gry – oznaczoną numerem 3.2.0 – udostępnione zostaną z kolei nowe skórki postaci dla klasy Druida (w jego formach zwierzęcych: kociej oraz niedźwiedziej). Twórcy przygotowali po pięć skórek dla każdej formy.

Company of Heroes: Tales of Valor

Poznaliśmy szczegóły na temat nowej mapy multiplayer do rozszerzenia Tales of Valor, o której pisaliśmy kilka dni temu. Będzie ona nosić nazwę Hebecrevon i umożliwi jednoczesne zmagania nawet sześciu miłośnikom tego wyjątkowego RTS-a (więcej tutaj). W dalszym ciągu nie wiemy, kiedy dojdzie do premiery mapy, będącej elementem aktualizacji 2.600 do podstawowej wersji Company of Heroes.

Sony

Plotkuje się, że w trakcie targów E3 (2-4 czerwca) koncern Sony zaprezentuje specjalny kontroler dla konsoli PlayStation 3. Ma on funkcjonować na podobnych zasadach co Wiimote.

Xbox Live

Jeszcze tej jesieni do oferty Xbox Live Video Marketplace dołączą filmy i programy w formacie dostosowanym do możliwości urządzenia multimedialnego o nazwie Zune HD, opracowanego oczywiście przez Microsoft. Więcej szczegółów poznamy w trakcie targów E3.

Street Fighter IV/Resident Evil 5

Do sprzedaży w sklepie internetowym Sumthing Digital trafiła ścieżka dźwiękowa do gry Street Fighter IV. Album składający się z 50 utworów kosztuje tylko 10 dolarów. Taką samą cenę ustalono za 3-płytowy soundtrack do Resident Evil 5, składający się aż z 83 kompozycji. Także on jest już dostępny.

Star Ocean: The Last Hope

Już w ten piątek do sprzedaży w Europie trafi jRPG Star Ocean: The Last Hope autorstwa firmy Square Enix. W tym samym dniu na półkach wyląduje edycja kolekcjonerska gry – w jej skład wejdą: bogato ilustrowany poradnik, ścieżka dźwiękowa z utworami ze wszystkich odsłon serii Star Ocean, specjalne pudełko oraz karty z opisami głównych bohaterów. Przypominamy, że produkcja powstała wyłącznie na Xboksa 360.

Wii Fit

Spekuluje się, że w trakcie targów E3 Nintendo ujawni kontynuację Wii Fit o tytule Wii Fit Plus. Miałaby ona być sprzedawana zarówno w zestawie z Balance Boardem, jak i oddzielnie, jako samodzielna gra.

Zeebo

W Brazylii wystartowała sprzedaż platformy Zeebo (pisaliśmy o niej pod koniec marca) – połączenia konsoli z pecetem, wykorzystującej do działania technologię 3G. Przy jej pomocy możemy ściągać gry na dysk twardy (od 3 do 13 dolarów za sztukę, w zestawie znajduje się już FIFA 2009, Need for Speed Carbon oraz Brain Training). Zeebo kosztuje 299 dolarów.

CustomPlay Golf 2010

Twórcy cyklu CustomPlay Golf, firma CustomPlay Games, zapowiedzieli kolejną odsłonę swojego dzieła. CustomPlay Golf 2010 zaoferuje nam kilka nowości – m.in. 20 pól golfowych składających się z 18 dołków każde. Do premiery dojdzie pod koniec bieżącego roku. Screeny z tej produkcji znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Still Life 2

Disgaea 2: Dark Hero Days

Mafia II

Mana Khemia 2: Fall of Alchemy

We Cheer 2

Company of Heroes: Tales of Valor

Gears of War 2: All Fronts Collection

The Sims 3

Army of Two: The 40th Day

Empire of Sports

Grand Slam Tennis

Fuel

SBK 09: Superbike World Championship

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Red Faction: Guerrilla Gramy!

Dragon Age: Początek – wywiad z producentem

Bayonetta

gry