Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSPPS2
Okładka Mana Khemia 2: Fall of Alchemy (PSP)

Mana Khemia 2: Fall of Alchemy

Mana Khemia 2: Fall of Alchemy to druga część gry Mana Khemia: Alchemists of Al-Revis. Akcja ponownie przenosi nas na teren sławnej Akademi alchemicznej, która jednak "upadła" - dosłownie i w przenośni.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Mana Khemia 2: Fall of Alchemy (PSP)

producent: Gust

wydawca: NIS America

Strona oficjalna

data premiery gry:

29maj2008

PS2

1paź2009

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mana Khemia 2: Fall of Alchemy ponownie przenosi nas do świata przygotowanego przez NIS America dla wszystkich wielbicieli gier z gatunku jRPG. Tak jak w poprzedniej części, Alchemists of Al-Revis, miejscem akcji jest alchemiczna akademia Al-Revis, którą świetność, niestety ma już za sobą.

Najpierw zaczęło brakować utalentowanych nauczycieli, szkolących przyszłych alchemików. Potem, z niewiadomych przyczyn ilość Many w całym świecie zaczęła się kurczyć. Z tego też powodu, magicznie utrzymywana w powietrzu Akademia dosłownie spadła na ziemię. Kierownictwo szkoły postanowiło zmienić system nauczania, w którym znaleźć teraz można lekcje walki, prawa czy zarządzania. W tych właśnie czasach do szkoły zawitała dwójka uczniów, których drogi być może się przetną – chłopak o mrocznej przeszłości związanej z Maną oraz dziewczyna pragnąca posiąść wiedzę wykorzystywania Many, jednak nie mająca praktycznie żadnych umiejętności alchemicznych.

Takie przedstawienie fabuły daje nam dostęp do dwóch głównych bohaterów gry, a co za tym idzie do dwóch różnych biegów głównego wątku i dwóch różnych jego zakończeń. Tak jak w poprzedniej części, naszym zadaniem jest odpowiedni rozwój prowadzonej postaci. Zalicza się do tego zarówno walki jak również interakcje z innymi studentami Akademii czy też wykonywanie zadań zlecanych przez nauczycieli. Nasz bohater powoli gromadzi wokół siebie grupę przyjaciół, których cechy można również modyfikować, aby potem odpowiednio i umiejętnie wykorzystać je podczas bitew. Twórcy gry ponownie postawili na rozbudowany system własnoręcznego tworzenia przedmiotów, których zgodnie z obietnicami jest ponad 100. Oczywiście, składniki do ich kreacji musimy znaleźć samodzielnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mana Khemia 2: Fall of Alchemy

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Mana Khemia 2: Fall of Alchemy

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PS2
PSP