Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2009, 12:55

Brink nową produkcją Splash Damage i Bethesda Softworks

Studio Splash Damage, producent strzelaniny sieciowej Enemy Territory: Quake Wars oraz Enemy Territory do The Return to Castle Wolfenstein, pracuje nad nową pozycją noszącą tytuł Brink. Dzieło powstaje przy współudziale firmy Bethesda Softworks, która będzie również pełnić rolę wydawcy.

Studio Splash Damage, producent strzelaniny sieciowej Enemy Territory: Quake Wars oraz darmowego dodatku Enemy Territory do The Return to Castle Wolfenstein, pracuje nad nową pozycją noszącą tytuł Brink. Dzieło powstaje przy współudziale firmy Bethesda Softworks, która będzie również pełnić rolę wydawcy.

Brink nową produkcją Splash Damage i Bethesda Softworks - ilustracja #1

Pierwsza grafika prezentująca grę Brink.

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun produkcji. W jego trakcie opowiadana jest historia o niespełnionych marzeniach i upadku utopijnej Arki – spokojnej oazy, mającej uchronić ludzkość przed złem. Futurystyczny BioShock? Bardzo możliwe. Podobnie jak dzieło Kena Levine’a, tak i Brink ma być pierwszoosobową strzelaniną.

Do premiery produkcji powinno dojść wiosną 2010 roku. Platformami docelowymi są PC, Xbox 360 oraz PlayStation 3. Interesujące jest to, że oficjalny serwis internetowy gry udostępniony został również w języku polskim.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej