Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2013, 09:38

autor: Hed

Outlast zadebiutuje na PC pod koniec lata, edycja na PS4 wyjdzie w 2014 roku

Twórcy horroru Outlast potwierdzili, że posiadacze pecetów zagrają w niego pod koniec tego lata. Edycja na PlayStation 4 trafi do sprzedaży na początku 2014 roku. Outlast powstaje w studiu Red Barrels, założonym przez byłych autorów takich gier jak Assassin’s Creed, czy Uncharted.

Outlast wyjdzie na PC jeszcze tego lata. Edycja na PS4 pojawi się na początku 2014 roku. - Outlast zadebiutuje na PC pod koniec lata, edycja na PS4 wyjdzie w 2014 roku - wiadomość - 2013-06-20
Outlast wyjdzie na PC jeszcze tego lata. Edycja na PS4 pojawi się na początku 2014 roku.
Outlast:
  • Premiera wersji pecetowej nastąpi pod koniec tego lata
  • Edycja na PlayStation 4 pojawi się na początku 2014 roku
  • Grę tworzy studio Red Barrels, założone przez byłych pracowników Ubisoftu, czy Naughty Dog

Studio Red Barrels potwierdziło, że pecetowa wersja horroru Outlast wyjdzie pod koniec tego lata. Szykowana przez producenta edycja na PlayStation 4 pojawi się za to na początku 2014 roku. Jak widać, posiadacze komputerów są uprzywilejowani i będą mogli szybciej zajrzeć do zakładu dla obłąkanych, opanowanego przez potwory. Sugestywność przerażających scen i widowiskowość rozgrywki ma zapewnić wykorzystanie silnika Unreal Engine 3.

W Outlast wcielimy się w niezależnego dziennikarza Milesa Upshura badającego sprawę pewnego tajemniczego ośrodka. Upshur szybko odkryje, że miejsce zostało opanowane przez przerażające potwory. Skąd wzięły się bestie? Bez wątpienia mają one związek z eksperymentami oraz rytuałami religijnymi przeprowadzanymi w placówce. Opowieść nie jest więc szczególnie oryginalna od strony fabularnej, ale daje niezłe podłoże do straszenia graczy.

Trzeba przyznać, że Outlast, tworzony przez byłych pracowników z takich studiów, jak Ubisoft lub Naughty Dog, będzie miał sporą konkurencję w gatunku horrorów. W tym roku ma pojawić się Amnesia: A Machine for Pigs, czyli kooperacja studia Frictional Games oraz thechineseroom – premiera gry nastąpi latem na PC. Na komputery i PlayStation 4 zmierza także Daylight, projekt korzystający z Unreal Engine 4. Tytuł studia Zombie wyjdzie w pierwszym kwartale 2014 roku.

  1. Oficjalna strona Outlast

Outlast zadebiutuje na PC pod koniec lata, edycja na PS4 wyjdzie w 2014 roku - ilustracja #3Outlast będzie pierwszoosobowym horrorem, w którym wybierzemy się do placówki medycznej opuszczonej przez ludzi. Autorzy ze studia Red Barrels zbudują poczucie grozy przy pomocy tradycyjnych środków, w tym wszechobecnej ciemności. Ciekawostką jest to, że bohater będzie musiał korzystać z kamery wideo oferującej podgląd w mroku. Premiera Outlast nastąpi latem 2013 roku na PC i na początku 2014 roku na PlayStation 4.

Ostatnia aktualizacja: 2013-06-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Outlast

Outlast