Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2010, 08:55

autor: Jiker

Ubisoft potwierdza Prince of Persia Trilogy na PlayStation 3

Prince of Persia Trilogy na PlayStation 3 stała się faktem. Z informacji potwierdzonych przez firmę Ubisoft wynika, że kompilacja zostanie udostępniona już w przyszłym miesiącu w sugerowanej cenie detalicznej 159,90 złotych. Zestaw będą mogli zakupić wyłącznie posiadacze konsoli PlayStation 3.

Prince of Persia Trilogy na PlayStation 3 stała się faktem. Z informacji potwierdzonych przezfirmę Ubisoft wynika, że kompilacja zostanie udostępniona już w przyszłym miesiącu w sugerowanej cenie detalicznej 159,90 złotych. Zestaw będą mogli zakupić wyłącznie posiadacze konsoli PlayStation 3.

Ubisoft potwierdza Prince of Persia Trilogy na PlayStation 3 - ilustracja #1

Prince of Persia: The Sands of Time

Każda z trzech gier wchodzących w skład zestawu – Prince of Persia: The Sands of Time, Prince of Persia: Warrior Within oraz Prince of Persia: The Two Thrones – zostanie odpowiednio podrasowana. Nie zabraknie zatem wysokiej rozdzielczości (720p), nowych tekstur, anti-aliasingu, a także wsparcia dla technologii 3D.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że trylogia w opisanej wyżej formie najprawdopodobniej będzie sprzedawana tylko na Starym Kontynencie. Według zachodnioeuropejskich serwisów internetowych, zestaw trafi na półki sklepowe 19 listopada. Niniejszą wiadomość uzupełniliśmy o trzy grafiki, prezentujące każdą z części przygód Księcia Persji w odświeżonej formie.

Ubisoft potwierdza Prince of Persia Trilogy na PlayStation 3 - ilustracja #2

Prince of Persia: Warrior Within

Potwierdzenie istnienia kompilacji Prince of Persia Trilogy, zmusza oczywiście do postawienia pytania o kolejne zestawy tego rodzaju. Jak zapewne dobrze pamiętacie, w ubiegłym tygodniu świat obiegły nieoficjalne informacje sugerujące, że użytkownicy PS3 w przeciągu kilku najbliższych miesięcy otrzymają możliwość nabycia m.in. Mortal Kombat HD Arcade Kollection, a także trylogii Raymana, Splinter Cell oraz kompilacji Ghost Recon, Splinter Cell oraz Rainbow Six.

Jak łatwo zauważyć, zdecydowana większość z nich (poza MK) jest związana z firmą Ubisoft, która do wznawiania swoich starszych dzieł ma najwidoczniej bardzo jasno określony stosunek. Możliwe więc, że już niedługo świat obiegną wieści na temat kolejnych zestawów uzupełnionych o obsługę rozdzielczości HD i technologii 3D.

Ubisoft potwierdza Prince of Persia Trilogy na PlayStation 3 - ilustracja #3

Prince of Persia: The Two Thrones

Przypominamy, że moda na wydawanie wznowień klasycznych produkcji nastała na przełomie 2009 i 2010 roku, kiedy to do sprzedaży trafił zestaw God of War Collection, składający się z dwóch pierwszych przygód Kratosa. Do tej pory oficjalnie potwierdzone zostały również kompilacje The Sly Collection (premiera w listopadzie) oraz Team ICO Collection (2011 rok).