Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2013, 17:55

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Jak & Daxter Trilogy oraz The Sly Collection zmierzają na PlayStation Vita

Firma Sony Computer Entertainment zapowiedziała wydanie kompilacji Jak & Daxter Trilogy w wersji na PlayStation Vita. Tymczasem z informacji na stronach amerykańskiej organizacji ESRB wynika, że na przenośną platformę sprzętową zmierza również The Sly Collection.

Pakiet Jak & Daxter Trilogy w czerwcu zadebiutuje w wersji na konsolę PlayStation Vita. - Jak & Daxter Trilogy oraz The Sly Collection zmierzają na PlayStation Vita - wiadomość - 2013-04-21
Pakiet Jak & Daxter Trilogy w czerwcu zadebiutuje w wersji na konsolę PlayStation Vita.

Wyniki sprzedaży konsoli PlayStation Vita wciąż wypadają poniżej oczekiwań i trudno się dziwić, że w tej sytuacji firma Sony Computer Entertainment zamierza sięgnąć po sprawdzone marki. Na pierwszy ogień ruszą Jak i Daxter, a niedługo po nich Sly Cooper. W obu przypadkach gracze mogą spodziewać się portu kompilacji wydanych uprzednio na PlayStation 3.

Informacja o planach konwersji Jak & Daxter Trilogy na PlayStation Vita zamieszczona została na oficjalnym blogu PlayStation. Pakiet, zawierający zremasterowane wersje gier Jak and Daxter: The Precursor Legacy, Jak II: Renegade oraz Jak 3, pojawi się w sprzedaży w czerwcu i na europejskim rynku oferowany będzie w cenie 29,99 euro. Fani nie powinni spodziewać się diametralnie dużych różnic w porównaniu z wersją na PlayStation 3. Ekipa studia Naughty Dog obiecuje jednak, że system sterowania dostosowany zostanie do możliwości przenośnej konsoli, a ponadto pojawi się kilka nowych trofeów do zdobycia.

Jak donosi serwis GamingBolt, SCE nie zamierza poprzestać na jednym zestawie klasyków. W drodze na PlayStation Vita jest również pakiet The Sly Collection, o czym świadczy opis zamieszczony na stronie internetowej ESRB, czyli amerykańskiego odpowiednika systemu klasyfikacji wiekowej PEGI. Szczegóły nie zostały dotąd ujawnione, ale najprawdopodobniej chodzi o kolejny port tytułu znanego użytkownikom stacjonarnej konsoli PlayStation 3.