Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 lipca 2014, 11:11

Ewolucja planety małp, Frank - weekendowe premiery filmowe

11 lipca do kin wchodzi kolejny hitowy, wysokobudżetowy film z USA - Ewolucja planety małp zbiera dobre recenzje, ale jeśli to Was nie kręci, to polecam nietuzinkowy śmieszno-poważny film Frank. Prócz nich do kin trafią jeszcze 3 filmy, w tym przebojowa komedia z Francji - Przychodzi facet do lekarza.

Ewolucja planety małp

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Zignorujcie wielkie lewitujące głowy na plakacie, znak braku kreatywności i pomysłu. Ewolucja planety małp idzie dalej niespodziewaną drogą wyznaczoną przez Genezę z 2011 roku – jeśli wierzyć dużej liczbie pozytywnych recenzji, kontynuacja rebootu słynnej małpiej sagi nie tylko nie obniża lotów, a miejscami okazuje się wręcz lepsza. Czy tak jest w istocie, przekonamy się już lada moment. Fabułą filmu wyreżyserowanego przez twórcę Cloverfield zabiera nas o ponad dekadę w przyszłość, gdy ludzkość została zdziesiątkowana przez wirus stworzony w poprzednim filmie. Resztki niegdyś dumnie panującej rasy muszą się liczyć z coraz silniejszą i inteligentniejszą armią małp dowodzoną przez Ceasara. Zderzenie różnych gatunków, wrażliwości i celów musi dać mieszankę wybuchową. Nadchodzi wojna!

  1. Tytuł oryginalny: Dawn of the Planet of the Apes
  2. Reżyseria: Matt Reeves
  3. Grają: Andy Serkis, Gary Oldman, Jason Clarke

Frank

www.filmweb.pl
www.filmweb.pl

Oto propozycja zgoła inna, niż powyższy wysokobudżetowy hit. Kino skromne, nietypowe i na dodatek zakrywające twarz swojej największej gwiazdy. Frank to muzyk, wokalista i wizjoner noszący przez cały czas wielką, sztuczną głowę. Frank jest liderem dziwacznego zespołu, któremu akurat zwariował klawiszowiec – wówczas wkracza Jon, młody i ambitny muzyk, który za wszelką cenę chce dać upust swojej kreatywności. To spotkanie rozpocznie długą i ciekawą podróż, w której jest zaskakująco dużo delikatnego, choć absurdalnego humoru, a także nieco cięższych tonów. Frank jest świetnym (wiem, co piszę – film już miałem okazję zobaczyć) filmem dla widzów szukających czegoś nieco innego. No i tych, których ciekawi odpowiedź na pytanie: czy Fassbender pokaże twarz? Warto!

  1. Reżyseria: Lenny Abrahamson
  2. Grają: Michael Fassbender, Domnhall Gleeson, Maggie Gyllenhaal

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Przychodzi facet do lekarza (hit znad Sekwany, komedia o hipochondryku i jego perypetiach w gronie przyjaciół – coś dla fanów francuskiej komedii),
  2. Kertu – miłość jest ślepa (estoński melodramat o tytułowej dziewczynie, która jest uznawana za opóźnioną w rozwoju, a mimo to znajduje miłość),
  3. Polowanie na muchy (film Andrzeja Wajdy z 1969 roku wraca do kin – oto satyra na związki damsko-męskie).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.