Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2010, 19:40

Ninja Theory - nowa gra, sprzedaż Heavenly Sword i efektowne screeny z Enslaved

Niezależne studio deweloperskie Ninja Theory postanowiło przerwać kilkumiesięczne milczenie. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że rozpoczęło ono pracę nad kolejną, wielką produkcją. Firma podjęła również temat sprzedaży swojego ostatniego dzieła, czyli Heavenly Sword, a także opublikowała zestaw nowych zrzutów ekranowych z Enslaved.

Niezależne studio deweloperskie Ninja Theory postanowiło przerwać kilkumiesięczne milczenie. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że rozpoczęło ono pracę nad kolejną, wielką produkcją. Firma podjęła również temat sprzedaży swojego ostatniego dzieła, czyli Heavenly Sword, a także opublikowała zestaw nowych zrzutów ekranowych z Enslaved.

Ninja Theory - nowa gra, sprzedaż Heavenly Sword i efektowne screeny z Enslaved - ilustracja #1

Heavenly Sword

Informację o uruchomieniu produkcji nowego tytułu Ninja Theory przekazał Tameem Antoniades. Współzałożyciel studia dokonał tego za pośrednictwem najnowszego podcastu 4 guys serwisu 1UP. W chwili obecnej nie wiemy niestety o jaką grę może chodzić – możemy być pewni, że nie jest nią kontynuacja Heavenly Sword, od której Ninja Theory zostało odsunięte przez Sony. Prace nad drugą odsłoną zostały swego czasu zlecone jednemu ze swoich wewnętrznych studiów SCE (przy czym od blisko dwóch lat uważa się projekt za wstrzymany).

Jednocześnie Antoniades oświadczył na łamach serwisu Computer and Video Games, że Heavenly Sword do dzisiaj nie przyniosło zysków. „HS zostało wydane w początkowej fazie istnienia PlayStation 3 i z naszych obliczeń wynika, że udało nam się sprzedaż około półtora miliona egzemplarzy gry, co ciągle nie jest wystarczające do tego, abyśmy jako niezależne studio wyszli na zero ”. Jednym z problemów była tu zatem prawdopodobnie niewystarczająca baza użytkowników PlayStation 3, których w momencie wydania HS było tylko kilka milionów.

Antoniades zdradził również, że to właśnie pieniądze były głównym powodem decyzji o projektowaniu gry akcji Enslaved od samego początku z myślą o dwóch platformach – PlayStation 3 i Xboksie 360. „Xbox 360 to obecnie połowa rynku – dlaczego więc mielibyśmy ograniczać się do jednej konsoli ?”, pytał retorycznie współzałożyciel Ninja Theory.

Ninja Theory - nowa gra, sprzedaż Heavenly Sword i efektowne screeny z Enslaved - ilustracja #2

Enslaved

Osobom, które nie kojarzą Enslaved przypominamy, że głównym bohaterem gry będzie Monkey, samotny mężczyzna uciekający przed robotami kontynuującymi IV wojnę światową. W końcu zostanie jednak pojmany i trafi na statek powietrzny, na pokładzie którego pozna młodą kobietę o imieniu Trip. Wykorzysta ona nowego znajomego, licząc na to, że Monkey pomoże jej w powrocie do rodzimej krainy. Ucieczka z jednostki, która wedle plotek wywozi ludzi w miejsce, gdzie następuje ich anihilacja, będzie początkiem trudnej współpracy między bohaterami. Późniejsze, napięte relacje będą jednym z ciekawszych elementów Enslaved. Więcej informacji na temat produkcji dostarczy Wam nasza obszerna zapowiedź. Grę możecie podziwiać na poniższych zrzutach ekranowych (resztę obrazków znajdziecie w tym miejscu).

Ninja Theory - nowa gra, sprzedaż Heavenly Sword i efektowne screeny z Enslaved - ilustracja #3
Ninja Theory - nowa gra, sprzedaż Heavenly Sword i efektowne screeny z Enslaved - ilustracja #4

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej