Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2009, 11:59

autor: Jiker

Czerwiec miesiącem premiery Big Surf Island, nowego DLC do Burnout Paradise

Firma Criterion Games podzieliła się z nami zupełnie nowymi szczegółami na temat Big Surf Island. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że płatne, zapowiadane od dłuższego czasu rozszerzenie do jedynej w swoim rodzaju gry wyścigowej Burnout Paradise, mające wprowadzić do rozgrywki zupełnie nowy obszar – tytułową wyspę z niesamowitą liczbą atrakcji – zostanie wydane już w przyszłym miesiącu.

Firma Criterion Games podzieliła się z nami zupełnie nowymi szczegółami na temat Big Surf Island. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że płatne, zapowiadane od dłuższego czasu rozszerzenie do jedynej w swoim rodzaju gry wyścigowej Burnout Paradise, mające wprowadzić do rozgrywki zupełnie nowy obszartytułową wyspę z niesamowitą liczbą atrakcji – zostanie wydane już w przyszłym miesiącu.

Czerwiec miesiącem premiery Big Surf Island, nowego DLC do Burnout Paradise - ilustracja #1

Z informacji zamieszczonych w ramach oficjalnego zwiastuna zapowiadającego premierę rozszerzenia wynika, że debiut DLC nastąpi 11 czerwca (data ta dotyczy wszystkich trzech wersji – PC, Xbox 360 i PlayStation 3). Dodatek wprowadzi do Burnout Paradise nie tylko nowy obszar – tytułową wyspę – ale również dziewięć nowych pojazdów. Wygramy je w kilkunastu specjalnych turniejach, do których będziemy mogli dołączyć, szalejąc po niesamowitych terenach tworzących Big Surf Island. Jednym z dodatkowych samochodów będzie Carson Dust Storm – rozbujane buggie, dzięki któremu wykorzystamy każdą skocznie i miejscówkę w 100%.

W chwili obecnej nie wiemy niestety, ile będziemy musieli zapłacić za Big Surf Island. Wydaje nam się jednak, że dla najzagorzalszych fanów Burnout Paradise będzie to zakup obowiązkowy. DLC o wielkości dzielnicy Downtown Paradise z pewnością należy uznać za coś wyjątkowego, w szczególności, gdy wydaje się, że będzie oferować niesamowitą liczbę atrakcji. Sporą część z nich możecie zobaczyć we wspomnianym już zwiastunie. Wyjątkowo dobre wrażenie wywierają przede wszystkim gigantyczne skocznie, nierzadko składające się z kilku elementów. Dzięki temu wykonywane przez nas akrobacje nabiorą zupełnie nowego wymiaru.

Przypominamy, że Burnout Paradise ukazało się oryginalnie w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 na początku 2008 roku. Rok później na rynek trafiła rozbudowana edycja dzieła Criterion Games, nosząca podtytuł The Ultimate Box (także na PC). Wyposażono ją we wszystkie DLC wydane w 2008 roku, a więc m.in. w wyścigi motocyklowe oraz system zmiany pory dnia i nocy.

W ostatnim czasie autorzy wypuścili dodatkowe dwa rozszerzenia – tzw. Legendarne Pojazdy oraz Policjantów i Złodziei, uzupełnione kilkoma mniejszymi (m.in. do naszej dyspozycji oddany został superszybki Hot Rod). Nie będziemy zdziwieni jeśli okaże się, że Big Surf Island nie będzie ostatnim DLC do dzieła Criterion. Produkcja ciągle radzi sobie naprawdę nieźle, co jest oczywiście skutkiem nieustającego zainteresowania ze strony fanów.

Zobacz film zapowiadający premierę Big Surf Island

Czerwiec miesiącem premiery Big Surf Island, nowego DLC do Burnout Paradise - ilustracja #2
Czerwiec miesiącem premiery Big Surf Island, nowego DLC do Burnout Paradise - ilustracja #3