Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2009, 11:01

autor: Maciej Śliwiński

Assassin's Creed 2 zadebiutuje w listopadzie?

Potwierdzają się wcześniejsze informacje, jakoby Assassin’s Creed 2 miał trafić na sklepowe półki jeszcze w tym roku. Prezes serwisu Gamespot w rozmowie dotyczącej planów firmy, przyznał, że gra będzie miała swoją premierę w listopadzie.

Potwierdzają się wcześniejsze informacje, jakoby Assassin’s Creed 2 miał trafić na sklepowe półki jeszcze w tym roku. Prezes sieci sklepów Gamestop w rozmowie dotyczącej planów firmy przyznał, że gra będzie miała swoją premierę w listopadzie.

Assassin's Creed 2 zadebiutuje w listopadzie? - ilustracja #1

Dan DeMatteo podczas konferencji z pracownikami swojej firmy, dotyczącej wykonania planów finansowych za poszczególne kwartały tego roku, powiedział, że ostatnie trzy miesiące 2009 roku zapowiadają się bardzo obiecująco. Wszystko za sprawą premier kilku bardzo oczekiwanych tytułów. Jako jeden z nich wymienił właśnie Assassin’s Creed 2, które swoją konsolową premierę miałoby mieć w listopadzie tego roku. DeMatteo wspomniał również, że w tym samym miesiącu powinno dojść do premiery Modern Warfare 2, a miesiąc wcześniej zadebiutują Tekken 6 oraz BioShock 2.

W przypadku Assassin’s Creed potwierdzają się więc informacje, które krążyły po Internecie od jakiegoś czasu. W kwietniu pisaliśmy, że listopadową datę premiery tej gry zapowiada również internetowy sklep Amazon.

O tym, że Assassin’s Creed 2 jest w produkcji, wiemy od ubiegłego roku. W ostatnich tygodniach pojawiało się coraz więcej tajemniczych informacji na temat sequela tej świetnej gry. Wszystko zaczęło się od udostępnienia w sieci oficjalnej strony gry oraz tajemniczego zwiastuna. Później amerykański magazyn Game Informer zaprezentował podrasowany wizerunek głównego bohatera gry, a na początku maja opublikowano pierwsze obrazki z tej produkcji.

Wysypu informacji na temat Assassin’s Creed 2 możemy spodziewać się już za kilka dni, kiedy to rozpoczną się targi E3. Możliwe, że również wtedy otrzymamy oficjalną datę premiery gry przygotowywanej przez Ubisoft.