Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka CellFactor: Psychokinetic Wars (PS3)
OkładkaCellFactor: Psychokinetic Wars (PS3)

CellFactor: Psychokinetic Wars

CellFactor: Psychokinetic Wars to futurystyczne walki, w których klasyczna broń sprawdza się równie dobrze co moce umysłu. Zestrzel wroga za pomocą karabinu snajperskiego bądź też za pmocą telekinezy unieś wielki głaz i przygnieć nim oponenta.

Akcji | FPP | science fiction | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CellFactor: Psychokinetic Wars Premiera

3cze2009

X360

4cze2009

PS3

CellFactor: Psychokinetic Wars kontynuuje pomysł przedstawiony przez Immersion Games w pecetowym CellFactor: Revolution – zmagania cybernetycznie zmodyfikowanych herosów dysponujących szerokim wachlarzem uzbrojenia i mocami psychokinetycznymi. Tym razem jednak, zgodnie z tytułem, większy nacisk położono na korzystanie z możliwości umysłu.

Opisywana pozycja to pierwszoosobowy shooter wieloosobowy, w którym gracz opowiada się po jednej ze stron konfliktu: ludzkość kontra technologia. Przeciwników eksterminować możemy za pomocą klasycznego uzbrojenia, w skład którego wchodzą m.in. pistolety, karabiny snajperskie, niewielkie ładunki wybuchowe czy też wyrzutnie rakiet, bądź też korzystając z psychicznych supermocy. Dzięki tym umiejętnościom możemy na przykład użyć elementów otoczenia i roztrzaskać je o wroga albo postawić osłonę energetyczną. Naszą strategię możemy wzbogacić o możliwość latania, teleportacji czy poruszania się w przyspieszonym tempie.

Twórcy przygotowali 30 misji dla jednego gracza – po 10 dla każdej dostępnej postaci oraz 4 tryby rozgrywek wieloosobowych: Death Match, Capture the Flag, Team Death Match i Assault. Walki rozgrywają się w zróżnicowanych lokacjach (w sumie 7), m.in. pomiędzy strumieniami lawy czy podczas burzy śnieżnej. W każdej z lokacji znajdujemy elementy, które możemy użyć przeciwko oponentom – np. rury czy ogromne głazy.

Postać możemy przystosować w ograniczonym zakresie do naszych potrzeb. Przykładowo zmienić jej uzbrojenie czy schemat kolorystyczny. Większe możliwości dają natomiast bonusy uzyskiwane wraz ze wzrostem doświadczenia – szybsza regeneracja odporności, zwiększona siła ognia czy niewykrywalność przez radary to tylko niektóre z dodatkowych nagród.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI CellFactor: Psychokinetic Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

CellFactor: Psychokinetic Wars Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PS3