Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2009, 07:26

autor: Hed

Nowa gra twórców Cold War i Painkiller: Overdose zapowiedziana

Studio Mindware, znane między innymi z gier Cold War oraz Painkiller: Overdose, ujawniło swój nowy produkt, czyli niezwykle krwawą strzelankę FPP Dreamkiller. Wcielimy się w niej w psychiatrę Alice Drake, która wejdzie do swoich pacjentów, żeby spróbować uratować ich przed wewnętrznymi demonami. Według zapowiedzi produkcja będzie stawiała na bardzo dynamiczną akcję i potężne bronie.

Studio Mindware, znane między innymi z gier Cold War oraz Painkiller: Overdose, ujawniło swój nowy produkt, czyli niezwykle krwawą strzelankę FPP Dreamkiller. Wcielimy się w niej w psychiatrę Alice Drake, która wejdzie do umysłów swoich pacjentów, żeby spróbować uratować ich przed wewnętrznymi demonami. Według zapowiedzi produkcja będzie stawiała na bardzo dynamiczną akcję i potężne bronie.

Autorzy kilku ciekawych strzelanek kontynuują to, w czym są najlepsi. Dreamkiller ma być prawdziwą krwawą łaźnią. W grze pojawi się kilka trybów sieciowych oraz kampania dla pojedynczego gracza złożona z 12 poziomów. Tytuł zostanie wydany już w październiku tego roku na pecety i Xboksa 360. Wydawcą jest firma Aspyr. Twórcy na razie nie planują wersji demonstracyjnej, ale może się to zmienić.

Nowa gra twórców Cold War i Painkiller: Overdose zapowiedziana - ilustracja #1

Informacje o grze zostały uzupełnione kilkoma dość soczystymi zdjęciami. Można z nich wywnioskować, że tytuł będzie przypominać skrzyżowanie kilku znanych już produkcji. Oprawa wizualna nie prezentuje się może szczególnie okazale, ale produkcja zaskoczy nas zapewne ciekawymi elementami rozgrywki i dziwnymi przeciwnikami. Na zdjęciach widać przykładowo postacie odziane w kaftany bezpieczeństwa.

Na dwóch serwisach (Destructoid, Kotaku) pojawiły się krótkie zapowiedzi gry. Jeden z autorów stwierdził, że jest ona skrzyżowaniem Psychonauts, Bioshocka oraz Dooma. W Dreamkiller najwyraźniej spróbujemy wyleczyć pacjentów z różnych chorób. Na opublikowanych zdjęciach bohaterka zmaga się z majakami osoby cierpiącej na maniafobię, czyli lęk przed chorobami psychicznymi oraz szaleństwem.

Każdy z 12 poziomów będzie specyficzny. Podczas zabawy odkryjemy zakulisową osobę, która stoi za kłopotami psychicznymi pacjentów (oczywiście trzeba będzie się z nią zmierzyć). Bohaterka otrzyma kilka zdolności. Wśród nich możemy spodziewać się: strzelania ogniem z dłoni, telekinezy oraz teleportacji. Pojawią się też różne bronie – np. karabin obrotowy, granatnik – posiadające nieskończoną ilość amunicji.

Wczesne zapowiedzi sugerują, że w grze zostaniemy zalani hordami przeciwników i w tym względzie będzie ona przypominała np. Serious Sama. Dynamiczna akcja ma być jednak wzbogacona między innymi systemem doświadczenia. Za zdobyte punkty będziemy mogli ulepszać bronie. Zapowiada się porcja całkiem niezłej akcji, która być może przypadnie do gustu chociażby fanom Painkiller: Overdose.

Nowa gra twórców Cold War i Painkiller: Overdose zapowiedziana - ilustracja #2
Nowa gra twórców Cold War i Painkiller: Overdose zapowiedziana - ilustracja #3
Nowa gra twórców Cold War i Painkiller: Overdose zapowiedziana - ilustracja #4
Nowa gra twórców Cold War i Painkiller: Overdose zapowiedziana - ilustracja #5