Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PC
Okładka Voodoo Nights (X360)

Voodoo Nights

Voodoo Nights to dynamiczna gra akcji, za której realizację odpowiada czeski zespół developerski Mindware Studios. W opisywanym tytule osoby siedzące przed monitorami komputerów dostają do poprowadzenia dwóch gliniarzy - partnerów o imionach: Jack i Samuel.

Akcji | TPP

Okładka Voodoo Nights (X360)

producent: Mindware Studios

data premiery gry:

anulowana

PC X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Voodoo Nights to dynamiczna gra akcji, za której realizację odpowiada czeski zespół developerski Mindware Studios (twórca Cold War: Behind The Iron Curtain). W opisywanym tytule osoby siedzące przed monitorami komputerów dostają do poprowadzenia dwóch gliniarzy - partnerów o imionach: Jack i Samuel. Ich zadaniem jest rozbicie niebezpiecznego gangu wyznawców okultyzmu.

Zmagania rozgrywają się na ulicach dużej metropolii, gdzie przestępcy nie boją się sięgać po broń, a także używają... mocy Voodoo. Obu herosów kierujemy w tym samym czasie - kiedy np. prowadzimy po korytarzu Jacka, to w małym okienku położonym na górze ekranu obserwujemy poczyniania Samuela. Gracze mają możliwość „przełączania się” pomiędzy policjantami w dowolnym momencie. Do dyspozycji oddano również kilka podstawowych rozkazów do kierowania towarzyszem: biegnij na wybraną pozycję, osłaniaj mnie etc.

Wraz z postępami w rozgrywce, prowadzeni gliniarze nauczą się wreszcie posługiwania „czarną magią” i w wielu przypadkach, zamiast sięgać po broń, wykorzystają laleczkę Voodoo. Sięgnięcie po nią oznacza dostęp do wielu potężnych mocy (na przykład: czasowe przejmowanie kontroli nad wybranym przeciwnikiem i zwracanie go przeciwko pozostałym oponentom, czy telekineza polegająca na przenoszeniu i rzucaniu przedmiotów czy wrogów). Ta opcja zdecydowanie uatrakcyjnia rozgrywkę. I tak, kiedy jeden heros przenosi drugiego na dach kolejnego budynku, ten drugi może w locie strzelać shotgunem do rywali.

Lwią część rozgrywki stanowi tutaj oczywiście wymiana ognia z zastępami przeciwników, aczkolwiek w Voodoo Nights nie brakuje rozwiązywania zagadek i sytuacji, gdzie zamiast kul trzeba używać szarych komórek.

Efekty wizualne wykonano w pełnym trójwymiarze, kolejne wydarzenia obserwujemy zaś z perspektywy trzecioosobowej (widok TPP, czyli zza pleców prowadzonego bohatera). Lokacje wykonano z dbałością o szczegóły (trafiamy do przeróżnych magazynów, na stację benzynową, walczymy również w ulicznych zaułkach), podobnie zresztą jak modele postaci (zwłaszcza Jacka i Samuela). Kolejne partie scenariusza rozgrywają się głównie nocą, co dodatkowo potęguje klimat zmagań i całą, „voodoo” otoczkę gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 3,8 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Voodoo Nights

16+

Wymagania sprzętowe Voodoo Nights

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Voodoo Nights - przed premierą
Voodoo Nights - przed premierą

Przed premierą 15 stycznia 2007, 13:13

Wspomniane już wcześniej nawiązania do magii voodoo będą widoczne niemal na każdym kroku. Napotykani przez nas przeciwnicy mają nie tylko rzucać przekleństwami (słownymi, nie zaklęciami ;-)) i dziwacznie się ubierać (tyczy się to również rzucających się w oczy fryzur), ale i umiejętnie się bronić. Niektórzy bandyci w sytuacji zagrożenia skorzystają bowiem ze swoich magicznych zdolności. Szczegółów jeszcze nie przedstawiono. Można się więc jedynie domyślać, iż w takich sytuacjach sprawdzi się strategia pięciu Z (zabij złoczyńcę zanim zostaniesz zabity). Powiedziałem też już, iż magia nie zostanie zarezerwowana wyłącznie dla gangsterów. W trakcie zabawy pojawi się bowiem możliwość skorzystania z bardzo charakterystycznej laleczki voodoo. W zestawie znajdzie się też oczywiście odpowiednia szpilka. Urodzonych sadystów muszę niestety zmartwić, gdyż wbijanie szpilki w okolice oczu czy inne podejrzane miejsca nie odniesie raczej spodziewanych efektów. Nie będzie też można poprosić o pomoc kapłanki Mojo, gdyż żadne dodatkowe instrukcje obsługi nie będą tu raczej potrzebne. Wszystko to ma być zrealizowane w przystępny sposób. Wiadomo też, iż laleczka zostanie podzielona na kilka różnych stref. W zależności od wyboru miejsca wbicia szpilki skorzystamy z różnych typów mocy.

PC
X360