Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Cold War: Behind The Iron Curtain (PC)
OkładkaCold War: Behind The Iron Curtain (PC)

Cold War: Szpieg Zimnej Wojny

Cold War: Behind The Iron Curtain

Gra przygodowa z elementami akcji, osadzona w realiach Zimnej Wojny. Gracz kieruje poczynaniami amerykańskiego dziennikarza, który okrywa plany sabotażu, mającego na celu wysadzenie elektrowni w Czarnobylu.

Akcji | FPP | zimna wojna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cold War: Szpieg Zimnej Wojny Premiera

27wrz2005

PC XBOX

Gry podobne do Cold War: Szpieg Zimnej Wojny

Control

IGI 2: Covert Strike

Hitman: Kontrakty

Cold War to gra przygodowa z elementami akcji, osadzona w realiach Zimnej Wojny. Bohaterem gry jest Razor Kane, dziennikarz pracujący dla dużej amerykańskiej gazety, dawnej agent CIA. Przypomina on pod każdym względem znanego wszystkim Indianę Jonesa do tego stopnia, że można nawet posłużyć się porównaniem - Razor Kane jest takim samym dziennikarzem, jak Indiana Jones archeologiem. Akcja gry rozpoczyna się, gdy nasz bohater wiedziony wrodzoną ciekawością przybywa do Związku Radzieckiego w czasach największego nasilenia Zimnej Wojny. Odkrywa on plany sabotażu, mającego na celu wysadzenie elektrowni w Czarnobylu. Jednak i ta, wystarczająco dużych rozmiarów afera, okazuje się być jedynie namiastką tego, co może stać się w przyszłości - Czarnobyl jest tylko czubkiem spiskowo-sabotażowej góry lodowej.

W obliczu tego faktu nasz gryzipiórek zamienia się w typowego bohatera filmów akcji. Przed nim bardzo niebezpieczna przygoda, która doprowadzi go do ujawnienia kulisów tej konspiracji. Niemal cała akcja gry toczy się na terytorium byłego Związku Radzieckiego, odwiedzimy m.in. takie miejsca jak Plac Czerwony, Czarnobyl oraz Bajkonur. Rozgrywka łączy elementy typowe dla gier przygodowych, tj. rozmowy z napotkanymi ludźmi, przesłuchania świadków, kojarzenie faktów i zbieranie dowodów; oraz typowe dla popularnych ostatnio gier akcji typu „stealth” tj. skradanie się, ukrywanie w cieniu i za przedmiotami, unieszkodliwiane systemów alarmowych, otwieranie zamków, a w ostateczności używanie broni. Cold War to gra wykonana w pełni trójwymiarowej grafice z widokiem z perspektywy FPP.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 295 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,8 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cold War: Szpieg Zimnej Wojny cena w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Cold War: Szpieg Zimnej Wojny

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Cold War: Szpieg Zimnej Wojny Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
PC
XBOX