Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Cold War: Behind The Iron Curtain (PC)

Cold War: Szpieg Zimnej Wojny

Cold War: Behind The Iron Curtain

Gra przygodowa z elementami akcji, osadzona w realiach Zimnej Wojny. Gracz kieruje poczynaniami amerykańskiego dziennikarza, który okrywa plany sabotażu, mającego na celu wysadzenie elektrowni w Czarnobylu.

Akcji | FPP | zimna wojna

Okładka Cold War: Behind The Iron Curtain (PC)

data premiery gry:

27wrz2005

PC XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cold War to gra przygodowa z elementami akcji, osadzona w realiach Zimnej Wojny. Bohaterem gry jest Razor Kane, dziennikarz pracujący dla dużej amerykańskiej gazety, dawnej agent CIA. Przypomina on pod każdym względem znanego wszystkim Indianę Jonesa do tego stopnia, że można nawet posłużyć się porównaniem - Razor Kane jest takim samym dziennikarzem, jak Indiana Jones archeologiem. Akcja gry rozpoczyna się, gdy nasz bohater wiedziony wrodzoną ciekawością przybywa do Związku Radzieckiego w czasach największego nasilenia Zimnej Wojny. Odkrywa on plany sabotażu, mającego na celu wysadzenie elektrowni w Czarnobylu. Jednak i ta, wystarczająco dużych rozmiarów afera, okazuje się być jedynie namiastką tego, co może stać się w przyszłości - Czarnobyl jest tylko czubkiem spiskowo-sabotażowej góry lodowej.

W obliczu tego faktu nasz gryzipiórek zamienia się w typowego bohatera filmów akcji. Przed nim bardzo niebezpieczna przygoda, która doprowadzi go do ujawnienia kulisów tej konspiracji. Niemal cała akcja gry toczy się na terytorium byłego Związku Radzieckiego, odwiedzimy m.in. takie miejsca jak Plac Czerwony, Czarnobyl oraz Bajkonur. Rozgrywka łączy elementy typowe dla gier przygodowych, tj. rozmowy z napotkanymi ludźmi, przesłuchania świadków, kojarzenie faktów i zbieranie dowodów; oraz typowe dla popularnych ostatnio gier akcji typu „stealth” tj. skradanie się, ukrywanie w cieniu i za przedmiotami, unieszkodliwiane systemów alarmowych, otwieranie zamków, a w ostateczności używanie broni. Cold War to gra wykonana w pełni trójwymiarowej grafice z widokiem z perspektywy FPP.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 285 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,8 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Gry podobne do Cold War: Szpieg Zimnej Wojny

Klasyfikacja PEGI Cold War: Szpieg Zimnej Wojny

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Cold War: Szpieg Zimnej Wojny

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
Cold War: Szpieg Zimnej Wojny - recenzja gry
Cold War: Szpieg Zimnej Wojny - recenzja gry

Recenzja 15 grudnia 2005, 13:44

Na uwagę zasługuje także wspomniany na początku aparat fotograficzno-rentgenowski, a szczególnie świetnie wyglądający efekt prześwietlania, który towarzyszy obserwowaniu architektury i ludzi przez obiektyw. Poza tym można używać aparatu jako broni ogłuszającej, a jego ogromną zaletą jest to, że umożliwia obezwładnianie przeciwników nawet przez ściany – wystarczy tylko trafić w głowę. Bardzo pomaga także niezwykle przejrzysta mapa. Mimo wszystko, gra z początku nie jest łatwa – utrudnia ją niewysoki poziom żywotności bohatera. Jeśli zrobimy za dużo zamieszania, to najlepiej od razu wgrać grę i spróbować jeszcze raz. Zabijanie przeciwników to dobry sposób, lecz musimy mieć stuprocentową pewność, że schowany ciało w takie miejsce, które nie jest za często odwiedzane przez strażników.

PC
XBOX