Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2009, 11:59

autor: Elrond

Nowy DLC do Mass Effect już w sierpniu?

Podczas tegorocznych targów E3 firma Microsoft zapowiedziała uruchomienie usługi Games on Demand, pozwalającej jak sama nazwa wskazuje na ściągnięcie z sieci na dysk wybranej pozycji, czyli coś na kształt Steama. Usługa ma ruszyć w sierpniu i oferować m.in. BioShock czy Mass Effect. Wygląda jednak na to, że miał miejsce (nie)kontrolowany przeciek – Mass Effect otrzyma prawdopodobnie dodatek.

Podczas tegorocznych targów E3 firma Microsoft zapowiedziała uruchomienie usługi Games on Demand, pozwalającej, jak sama nazwa wskazuje, na ściągnięcie z sieci na dysk wybranej pozycji, czyli coś na kształt Steama. Usługa ma ruszyć w sierpniu i oferować m.in. BioShock czy Mass Effect. Wygląda jednak na to, że miał miejsce (nie)kontrolowany przeciek – Mass Effect otrzyma prawdopodobnie dodatkowe materiały.

Nowy DLC do Mass Effect już w sierpniu? - ilustracja #1

Czujne oczy redaktorów serwisu 360Sync.com wypatrzyły wspomnianą grę w kategorii Games on Demand – oczywiście bardzo szybko została ona usunięta, jednak informacja o niej w kanale RSS pozostała. O ile jednak sama obecność gry w nowej usłudze nie dziwi, o tyle dość zaskakująca jest pewna część jej opisu: „Pobierz nowe systemy i światy do eksploracji. Poznaj nowe postaci i odkryj nieznane gatunki obcych. Znajdź nowe bronie, części uzbrojenia oraz przedmioty podczas uczestnictwa w całkiem nowej przygodzie” . Brzmi intrygująco, nieprawdaż?

Oczywiście, cała ta sprawa może być bardzo naciąganą plotką, jako że cały opis pasować może do wydanego w zeszłym roku DLC pod nazwą Bring Down the Sky, jednak jak słusznie zauważają redaktorzy 360Sync.com, dodatek ten oferował tylko jeden nowy system i świat, a w powyższym opisie mowa jest o „wielu”. Przypomnijmy też, że w lutym pojawiły się informacje o szykowanym drugim DLC do Mass Effect – być może to właśnie o nim była mowa w usuniętej wiadomości. Tak czy inaczej, na rozwiązanie tej zagadki przyjdzie nam poczekać jeszcze ponad miesiąc.