Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2009, 12:02

autor: Hed

Nowe lokacje i przeciwnicy z Dragon Age: Początek ujawnione

Firma BioWare ujawniła kolejną porcję informacji o swojej nowej produkcji RPG, czyli Dragon Age: Początek. Na oficjalnej stronie oczekiwanego projektu pojawiły się szczegóły miejsca znanego jako Korcari Wilds. Zostało ono pokrótce opisane i zobrazowane zdjęciami. Ponadto poznaliśmy dwóch dość demonicznych przeciwników - Arcane Horror oraz Devouring Corpse – którzy wzbogacą bestiariusz gry.

Firma BioWare ujawniła kolejną porcję informacji o swojej nowej produkcji RPG, czyli Dragon Age: Początek. Na oficjalnej stronie oczekiwanego projektu pojawiły się szczegóły miejsca znanego jako Korcari Wilds. Zostało ono pokrótce opisane i zobrazowane zdjęciami. Ponadto poznaliśmy dwóch dość demonicznych przeciwników, Arcane Horror oraz Devouring Corpse, którzy wzbogacą bestiariusz gry.

Korcari Wilds to lokacja znajdująca się na południu Fereldenu (tak przynajmniej wynika z opublikowanej mapy). Jest to bujny las, którego granicę i koniec trudno określić, zamieszkały przez dzikusów Chasind. Utrzymują oni, że dalej na południe znajduje się pustkowie z lodu i śniegu. Przez innych mieszkańców krainy lud uważany jest za bardzo prymitywny i wciąż pogrążony w starych, szamańskich wierzeniach.

Nowe lokacje i przeciwnicy z Dragon Age: Początek ujawnione - ilustracja #1

Chasindzi, według opowieści podróżników, mieszkają w chatach na palach i obawiają się potęgi mitycznych Wiedźm, zagrażających ich dzieciom. Ujawniona kraina stanowi prawdziwą i nieskrępowaną dzicz oraz odludzie. Korcari Wilds to miejsce pełne sekretów i tajemnic oraz nieokiełznanej przyrody. Więcej informacji, w tym kilka zdjęć i grafik koncepcyjnych, znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.

Przejdźmy do nowych przeciwników. Arcane Horror to, w dużym skrócie, trup potężnego maga przejęty przez demona. Jest on szczególnie niebezpieczny, gdyż posiada zarówno wykręconą i zwariowaną psychikę cechującą istotę nieumarłą, jak również magiczną moc dzierżoną przez jej posiadacza za życia. Nie jest to tak silna istota jak żywy mag przejęty przez potwora, ale potrafi ona np. wskrzeszać inne kreatury.

Nowe lokacje i przeciwnicy z Dragon Age: Początek ujawnione - ilustracja #2

Devouring Corpse to oczywiście rozkładający się trup, również będący w posiadaniu demona (który nie zawsze potrafi rozróżnić istoty żywe od martwych). Demon uwięziony w martwym ciele popada w szaleństwo i wyładowuje swoją moc na wszystkich wokoło, żywiąc się kim tylko może. Szczegółowe informacje, modele postaci, grafiki koncepcyjne oraz zdjęcia potworów znajdziecie na stronie gry.

Twórcy regularnie ujawniają kolejne aspekty świata, który zamierzają wykreować w nowej grze. Oprócz powyższych przeciwników poznaliśmy już miedzy innymi sylwetki potężnych smoków, wielkich ogrów, humanoidalnych hurlocków oraz kilku bohaterów. Znamy także wymagania sprzętowe Dragon Age: Początek. Tytuł wyjdzie 20 października tego roku na pecety oraz konsole (PlayStation 3, Xbox 360).