Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2015, 11:34

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Renegade X - darmowa fanowska wersja Command & Conquer: Renegade z nową aktualizacją

Twórcy gry Renegade X, będącej fanowskim wcieleniem Command & Conquer: Renegade z 2002 roku, udostępnili kolejną aktualizację swojej produkcji, która od 2014 roku dostępna jest w ramach otwartych beta testów. Poinformowano także, że wraz z kolejnym patchem zadebiutuje pełna wersja tytułu.

Renegade X to sieciowa strzelanka TPP / FPP, będąca fanowską przeróbką gry Command & Conquer: Renegade z 2002 roku. O projekcie po raz pierwszy usłyszeliśmy dobrych kilka lat temu, a od tamtego czasu przeszedł on sporo zmian i w 2014 roku doczekał się startu otwartych beta testów. Deweloperzy produkcji udostępnili kolejną wersję gry, tym razem nazwaną Beta 5. W związku z tym, do znanego już modelu rozgrywki wprowadzono następne zmiany i nowinki. Przedstawiamy je nieco dalej, ale najpierw warto wspomnieć, że ma to być ostatnia faza beta Renegade X. Oznacza to, że wraz z następną aktualizacją otrzymamy finalną wersję produkcji. Nie wiemy jeszcze, kiedy odbędzie się premiera, ale konkretna data ma zostać ujawniona wkrótce.

Najnowsza aktualizacja to przede wszystkim kolejne pojazdy. Twórcy wprowadzili sześć maszyn: Hover MRLS, Titan, Wolverine, TicTank, Recon Bike i Buggy. Oprócz tego zatroszczono się o:

  • usprawnienie systemu automatycznych aktualizacji;
  • zmiany i ulepszenia na wybranych mapach;
  • ulepszenie narzędzi SDK + wspomniane wcześniej pojazdy;
  • nowe skrzynie zwiększające szybkość poruszania się postaci, czy też skrywające bomby zegarowe;
  • konfigurowalne czasy zrzutów zaopatrzenia dla hostów serwerów;
  • zmiana cen broni zapasowych;
  • szereg nowinek związanych z balansem.
Renegade X dostępne jest za darmo. - Renegade X - darmowa fanowska wersja Command & Conquer: Renegade z nową aktualizacją - wiadomość - 2015-07-09
Renegade X dostępne jest za darmo.

To jednak tylko niewielka część aktualizacji. Lista zmian jest bowiem naprawdę długa, więc osoby zainteresowane zgłębieniem jej całej, odsyłam w to miejsce. Jeżeli chcecie przetestować Renegade X na własnej skórze, to odpowiedni plik znajdziecie tutaj.

Renegade X to sieciowa strzelanka tworzona przez zespół Totem Arts, założony przez fanów serii Command & Conquer. Produkcja tworzona jest od blisko dziewięciu lat. W 2012 roku wypuszczono pierwsze efekty prac deweloperów, w postaci Renegade X: Black Dawn, czyli single playera, jednak główną atrakcją jest multiplayer, dostępny w ramach beta testów od 2014 roku.