Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2013, 13:28

Renegade X, fanowska strzelanina w świecie Command & Conquer, zadebiutuje w lutym 2014 roku

Renegade X to strzelanina, której akcja umiejscowiona została w jednym z uniwersów serii Command & Conquer. Produkcja tworzona jest przez fanów C&C zrzeszonych w studiu Totem Arts, a jej premiera odbędzie się 26 lutego 2014 roku.

Już niedługo fani serii Command & Conquer, a także miłośnicy strzelanin w klimatach science-fiction otrzymają kolejną obowiązkową pozycję. Renegade X, długo oczekiwany duchowy następca Command & Conquer: Renegade, będzie miał swoją premierę 26 lutego 2014 roku. Wraz z datą debiutu twórcy wypuścili nowy filmik z fragmentami rozgrywki:

Renegade X będzie darmową strzelanką sieciową, której akcja rozgrywa się w uniwersum Tiberium znanym z serii C&C. Graczom przyjdzie wcielić się w żołnierzy jednej z dwóch frakcji: Global Defense Initiative (GDI) lub Brotherhood of Nod. Pierwsza z nich to organizacja wojskowa oddana porządkowi i utrzymywaniu pokoju na świecie, druga zaś jest międzynarodową siecią terrorystyczną z na poły mistycznym celem popchnięcia ludzkości na kolejny poziom jej ewolucji. Każda ze stron będzie mieć oczywiście własne jednostki i pojazdy, ale pojawią się także budynki, które nadadzą rozgrywce bardziej taktyczny wymiar. Przykładowo, zniszczenie przez GDI wrogich baraków uniemożliwi siłom Nod zakup broni specjalnych.

RENEGADE X:
  • To samodzielna gra, tworzona przez fanów serii Command & Conquer.
  • Produkcja ta będzie multiplayerową strzelaniną z elementami taktycznymi.
  • W styczniu 2012 roku ukazała się jej singleplayerowa zapowiedź, kampania Black Dawn.
  • Premiera Renegade X – 26 lutego 2014 roku.

Produkcja powstaje w studiu Totem Arts, założonym przez fanów serii C&C, którzy wspólnie postanowili przygotować tę grę. Swoją przygodę rozpoczęli oni w 2007 roku, a w międzyczasie ukazała się m.in. singleplayerowa kampania Black Dawn, będąca swego rodzaju zapowiedzią zbliżającego się Renegade X. Chociaż produkcja zostanie wydana z opóźnieniem (miała się ukazać jeszcze w 2013 roku), to wiele tłumaczy fakt, że fani pracują nad nią w wolnym czasie i w formule non-profit.

Na opóźnienie premiery wpłynęła także decyzja firmy EA o zamknięciu studia Victory Games, które do niedawna pracowało nad następną odsłoną serii RTS-ów zatytułowaną po prostu Command & Conquer. Tak na forum piszą o tym przedstawiciele Totem Arts: „Nie wchodząc w szczegóły, Victory Games miało nam zapewnić pomoc przy reklamie, dystrybucji czy serwerach. Teraz, gdy studio zostało zamknięte, mamy kilka spraw więcej do ogarnięcia”. Warto podkreślić, że tryb multiplayer Renegade X w dniu premiery będzie jeszcze w fazie beta, a twórcy planują wypuszczać do niego kolejne mapy i patche przez cały rok 2014.

Czy strzelanka spełni oczekiwania? Twórcy są bardzo ambitni – wierzą, że ich gra może „zrewolucjonizować gatunek FPS-ów”. Czy tak się stanie, dowiemy się pod koniec lutego.

Renegade X, fanowska strzelanina w świecie Command & Conquer, zadebiutuje w lutym 2014 roku - ilustracja #2Command & Conquer: Renegade, czyli gra do której odwołują się twórcy Renegade X, została wydana w 2002 roku i była dynamiczną strzelanką FPS/TPP. Produkcja zawierała kampanię dla jednego gracza, składającą się z 11 misji, ale ważniejszy był rozbudowany tryb multiplayer, w którym pewną rolę pełniły także elementy strategiczne (możliwość wydobywania substancji zwanej Tiberium). Głównym zadaniem graczy pozostawało jednak zabijanie przeciwników i niszczenie należących do nich budynków.