Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2017, 11:00

autor: Góral

Resident Evil: Revelations - data premiery wersji na PS4 i XOne. Gra ukaże się też na Switchu

Firma Capcom poinformowała, że Resident Evil: Revelations ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One 29 sierpnia. W tym roku produkcja pojawi się też na Nintendo Switch, wraz z Resident Evil: Revelations 2.

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że Resident Evil: Revelations pojawi się w odświeżonej formie na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Firma Capcom ujawniła dziś dokładny termin premiery tej wersji – pojawi się ona w cyfrowej dystrybucji 29 sierpnia. Produkcja sprzedawana będzie za około 80 zł (78,99 zł w przedsprzedaży w Xbox Games – w PlayStation Store nie jest jeszcze dostępna). Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że tytuł ten, wraz z Resident Evil: Revelations 2, pojawi się jeszcze w tym roku na konsoli Nintendo Switch. Co ciekawe, projekt sprzedawany będzie w USA (nie wiemy, czy również w Europie) nie tylko w wydaniu cyfrowym, ale i pudełkowym. Pakiet Resident Evil Revelations Collection zawierać ma kartridż z jedynką i kod do pobrania dwójki.

Resident Evil: Revelations w skrócie:
  • survival horror na konsole 3DS, X360, PS3, Wii U i PC;
  • ukaże się 29 sierpnia na PS4 i XOne;
  • w tym roku pojawi się też na Nintendo Switch wraz z grą Resident Evil: Revelations 2.

Przypominamy, że odświeżone Resident Evil: Revelations otrzymamy w komplecie ze wszystkimi wypuszczonymi do oryginału dodatkami oraz nową lokacją The Ghost Ship: Chaos do trybu Raid. Ponadto jedyną większą zmianą będzie podniesienie rozdzielczości na konsolach PS4 i XOne do 1080p. Jeżeli więc mieliście do czynienia z którąś z poprzednich wersji, to chyba nie ma co sobie zawracać głowy nowym wydaniem.

Przypominamy jeszcze, że wydanie Resident Evil: Revelations na PS4 i XOne będzie kolejnym portem produkcji, która pierwotnie ukazała się na handheldzie 3DS w 2012 roku. W maju 2013 roku tytuł pojawił się w poprawionej wersji na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i Wii U oraz PC-tach.

Resident Evil: Revelations - data premiery wersji na PS4 i XOne. Gra ukaże się też na Switchu - ilustracja #1