Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2017, 12:29

autor: Góral

Wieści ze świata (Titanfall 2, Mass Effect: Andromeda, Sansar) 1/8/2017

Dziś piszemy o premierze pełnej wersji strzelanki Titanfall 2 w Origin Access, aktualizacji 1.10 do gry Mass Effect: Andromeda oraz beta-testach Sansar - swoistego następcy Second Life, tyle że w VR. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Titanfall 2 dostępny w Origin Access

Przed kilkoma tygodniami dowiedzieliśmy się, że wkrótce do usług EA Access (XOne) i Origin Access (PC) dołączą strzelanki Titanfall 2 i Battlefield 1. Produkcja studia Respawn Entertainment trafiła już do oferty PC-towego abonamentu, który wykupicie w tym miejscu za 14,99 zł miesięcznie lub 79,99 zł za cały rok. Titanfall 2 nie znalazł się jeszcze w rozpisce gier dostępnych w ramach subskrypcji na sprzęcie Microsoftu, ale najpewniej pojawi się tam w najbliższych godzinach. Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie Battlefield 1 trafi do obu usług, ale EA zapewnia, że nastąpi to przed końcem września.

Pamiętajcie, że EA i Origin Access w trakcie opłacania abonamentu dają nielimitowany dostęp do kilkudziesięciu gier, zniżki na zakup produkcji „Elektroników” oraz ekskluzywne wersje trial.

Wieści ze świata (Titanfall 2, Mass Effect: Andromeda, Sansar) 1/8/2017 - ilustracja #1

Mass Effect: Andromeda z łatką 1.10

Fani gry Mass Effect: Andromeda doczekali się kolejnej aktualizacji produkcji. Tym razem patch oznaczony numerem 1.10 skupia się na trybie wieloosobowym. Deweloperzy wprowadzili zmiany w rangach Veteran, a eksplozje karabinu snajperskiego Naladen zadają obrażenia podczas używania amunicji zamrażającej i podpalającej. Ponadto wyeliminowano kilka błędów, np. ten związany z migającym ekranem w trakcie używania typów broni Siphon i Bulwark. Korzystanie z apteczek z Supply Pack Transmitter nie leczy już przeciwników, a strzelanie ze specjalnej amunicji pistoletami Bulwark, Siphon i Concussive nie spowalnia wrogów tak bardzo jak wcześniej.

Sansar – Second Life w VR dostępne w ramach otwartej bety

Sansar, czyli swego rodzaju następca popularnego symulatora życia Second Life, zadebiutował w ramach publicznej bety, nazwanej „Creator beta”. Projekt sam w sobie nie jest grą w normalnym rozumieniu tego słowa, a bardziej platformą służącą do tworzenia „społecznościowych doświadczeń VR”, dostępną dla posiadaczy komputerów osobistych oraz urządzeń rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift i HTC Vive. Gracze mogą tworzyć rozmaite rzeczy, np. krzesła, samochody itd. Następnie przedmioty te udostępniamy innym osobom, sprzedając je w sklepie. Zakupione w ten sposób gadżety wykorzystywane są przez kolejnych twórców do tworzenia bardziej zaawansowanych projektów, np. do zbudowania wirtualnego domu czy nawet całej gry. Poza tym Sansar ma też bardziej społecznościowy moduł, pozwalający stworzyć awatara, rozmawiać z innymi ludźmi w wirtualnym świecie itd. Co ciekawe, choć tytuł powstaje z myślą o VR, to można w niego grać także bez gogli, używając myszki, klawiatury i monitora.

Jeżeli chcecie dołączyć do zabawy, to wystarczy, że udacie się na oficjalną stronę Sansar, gdzie wypełnicie krótki wniosek.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: