Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4
Okładka Sparc (PC)
OkładkaSparc (PC)

Sparc

Sportowa zręcznościówka od autorów popularnego MMO EVE Online, zaprojektowana z myślą o urządzeniach wirtualnej rzeczywistości. W Sparc bierzemy udział w rozgrywkach futurystycznego sportu, przypominającego trochę klasyczną grę w dwa ognie.

Sportowe | science fiction | Oculus Rift | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sparc to sportowa zręcznościówka zaprojektowana wyłącznie z myślą o urządzeniach wirtualnej rzeczywistości. Grę opracowało islandzkie studio CCP Games, czyli autorzy popularnego MMO EVE Online.

Mechanika

Produkcja pozwala wziąć udział w rozgrywkach futurystycznego sportu, przypominającego trochę klasyczną grę w dwa ognie. Cała zabawa obraca się wokół rywalizacji jeden na jednego, odbywającej się na boiskach mających postać długich korytarzy. Gracze zajmują statyczne pozycje na przeciwległych stronach mapy i za pomocą kontrolerów ruchowych próbują rzucić piłką w przeciwnika.

Sparc opracowano tak, aby gra była być w stanie rozpoznawać wszystkie ruchy graczy od pasa w górę. Brak możliwości ruszenia się z miejsca nie przeszkadza więc w uchylaniu się własnym ciałem. Oczywiście, w takim wypadku najprościej byłoby celować w nogi, dlatego wirtualne sylwetki graczy są ich pozbawione. Kluczową rolę odgrywają także rykoszety. Realistyczny silnik fizyczny pozwala bowiem odbijać piłki od ścian, podłogi i sufitu, w celu zmylenia przeciwnika i zwiększenia szansy na trafienie.

Tryby gry

Gra koncentruje się na rozgrywkach multiplayer, oferujących kilka trybów zabawy oraz liczne funkcje społecznościowe, takie jak wirtualna widownia. Nie zabrakło jednak także opcji dla pojedynczego gracza, który może sprawdzić się w wyzwaniach solo lub podszlifować umiejętności w trybie treningowym.

Kwestie techniczne

Sparc powstało na bazie technologii Unreal Engine 4. Mechanika gry została opracowana tak, że produkcja wymaga posiadania urządzenia do wirtualnej rzeczywistości. Bez niego zabawa jest niemożliwa.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Sparc cena w dniu premiery: 72,55 PLN

Klasyfikacja PEGI Sparc

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sparc Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-6100 3.7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960
  • 8 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4