Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4
Okładka Sparc (PC)

Sparc

Sportowa zręcznościówka od autorów popularnego MMO EVE Online, zaprojektowana z myślą o urządzeniach wirtualnej rzeczywistości. W Sparc bierzemy udział w rozgrywkach futurystycznego sportu, przypominającego trochę klasyczną grę w dwa ognie.

Sportowe | science fiction | Oculus Rift | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Sparc (PC)

data premiery gry:

29sie2017

PS4

16lis2017

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sparc to sportowa zręcznościówka zaprojektowana wyłącznie z myślą o urządzeniach wirtualnej rzeczywistości. Grę opracowało islandzkie studio CCP Games, czyli autorzy popularnego MMO EVE Online.

Mechanika

Produkcja pozwala wziąć udział w rozgrywkach futurystycznego sportu, przypominającego trochę klasyczną grę w dwa ognie. Cała zabawa obraca się wokół rywalizacji jeden na jednego, odbywającej się na boiskach mających postać długich korytarzy. Gracze zajmują statyczne pozycje na przeciwległych stronach mapy i za pomocą kontrolerów ruchowych próbują rzucić piłką w przeciwnika.

Sparc opracowano tak, aby gra była być w stanie rozpoznawać wszystkie ruchy graczy od pasa w górę. Brak możliwości ruszenia się z miejsca nie przeszkadza więc w uchylaniu się własnym ciałem. Oczywiście, w takim wypadku najprościej byłoby celować w nogi, dlatego wirtualne sylwetki graczy są ich pozbawione. Kluczową rolę odgrywają także rykoszety. Realistyczny silnik fizyczny pozwala bowiem odbijać piłki od ścian, podłogi i sufitu, w celu zmylenia przeciwnika i zwiększenia szansy na trafienie.

Tryby gry

Gra koncentruje się na rozgrywkach multiplayer, oferujących kilka trybów zabawy oraz liczne funkcje społecznościowe, takie jak wirtualna widownia. Nie zabrakło jednak także opcji dla pojedynczego gracza, który może sprawdzić się w wyzwaniach solo lub podszlifować umiejętności w trybie treningowym.

Kwestie techniczne

Sparc powstało na bazie technologii Unreal Engine 4. Mechanika gry została opracowana tak, że produkcja wymaga posiadania urządzenia do wirtualnej rzeczywistości. Bez niego zabawa jest niemożliwa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 72,55 PLN

Gry podobne do Sparc

Klasyfikacja PEGI Sparc

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sparc

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-6100 3.7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960
  • 8 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
CCP Games rezygnuje z tworzenia gier dedykowanych VR
CCP Games rezygnuje z tworzenia gier dedykowanych VR

wiadomość13 kwietnia 2018

Studio CCP Games potwierdziło swój brak zainteresowania tworzeniem kolejnych produkcji wspierających technologię wirtualnej rzeczywistości. Przyczyną jest wciąż niewystarczająco rozwinięty rynek.

Sparc - sportowa gra VR nowym projektem autorów EVE Online
Sparc - sportowa gra VR nowym projektem autorów EVE Online

wiadomość28 lutego 2017

Autorzy EVE Online, czyli ludzie z zespołu CCP Games, pracują nad projektem Sparc - sportową zręcznościówką, w którą zagramy wyłącznie w wirtualnej rzeczywistości. Gra zmierza na PC i PlayStation 4.

PC
PS4