Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2017, 10:40

autor: Adrian Werner

Sparc - sportowa gra VR nowym projektem autorów EVE Online

Autorzy EVE Online, czyli ludzie z zespołu CCP Games, pracują nad projektem Sparc - sportową zręcznościówką, w którą zagramy wyłącznie w wirtualnej rzeczywistości. Gra zmierza na PC i PlayStation 4.

Znane z EVE Online islandzkie studio CCP Games zapowiedziało grę Sparc, czyli zręcznościówkę pozwalającą wziąć udział w rozgrywkach futurystycznego sportu. Projekt powstaje wyłącznie z myślą o urządzeniach do wirtualnej rzeczywistości i zmierza na PlayStation VR oraz pecety, gdzie obsłuży zarówno Oculus Rift, jak i HTC Vive. Premiera ma nastąpić w tym roku.

SPARC W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: CCP Games
  2. Wydawca: CCP Games
  3. Gatunek: sportowa zręcznościówka
  4. Platforma: PC (Oculus Rift, HTC Vive), PlayStation 4 (PlayStation VR)
  5. Data premiery: 2017 r.

Sparc opisywane jest jako wirtualny sport, przypominający trochę klasyczne dwa ognie. Cała zabawa obracać się będzie wokół rywalizacji jeden na jednego, odbywającej się na boiskach mających postać długich korytarzy. Gracze zajmą statyczne pozycje na przeciwległych stronach mapy i za pomocą kontrolerów ruchowych będą próbowali trafić piłką w przeciwnika.

Gra ma być w stanie rozpoznawać wszystkie ruchy graczy od pasa w górę. Brak możliwości ruszenia się z miejsca nie przeszkodzi więc w wykonywaniu uników własnym ciałem. Oczywiście, w takim wypadku najprościej byłoby celować w nogi, dlatego awatary graczy będą ich pozbawione. Kluczową rolę odegrają także rykoszety. Realistyczny silnik fizyczny pozwoli odbijać piłki od ścian, podłogi i sufitu, w celu zmylenia przeciwnika i zwiększenia szansy na trafienie.

Sparc - sportowa gra VR nowym projektem autorów EVE Online - ilustracja #1

Sparc powstaje na bazie technologii Unreal Engine 4. Gra skoncentruje się na rozgrywkach multiplayer, oferujących kilka różnych trybów zabawy oraz liczne funkcje społecznościowe, takie jak wirtualna widownia. Nie zabraknie także opcji dla pojedynczego gracza, który będzie mógł sprawdzić się w wyzwaniach solo lub podszlifować umiejętności w trybie treningowym.

Warto na koniec wspomnieć, że Sparc to pierwsza nowa marka CCP Games od czasu debiutanckiego EVE Online, wydanego w 2003 roku. Do tej pory wszystkie produkcje zespołu osadzone były w uniwersum tego kosmicznego MMO. Natomiast skasowany projekt World of Darkness bazował na świecie stworzonym na potrzeby stołowych gier fabularnych.

  1. Oficjalna strona gry
Sparc - sportowa gra VR nowym projektem autorów EVE Online - ilustracja #2
Sparc - sportowa gra VR nowym projektem autorów EVE Online - ilustracja #3

Ostatnia aktualizacja: 2017-02-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Sparc

Sparc