Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Devoid of Shadows (PC)
OkładkaDevoid of Shadows (PC)

Devoid of Shadows PC

Opracowane przez niezależne N-Game Studios RPG akcji z elementami roguelike. Akcja Devoid of Shadows toczy się w fantastycznej krainie Galidon – królestwie wampirów, a gracz wciela się w rolę następcy tronu, który w dniu koronacji miał paść ofiarą zamachu.

RPG | fantasy | roguelike | widok izometryczny | indie | wampiry | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Devoid of Shadows Premiera PC

13lipca2017

producent: N-Game Studios wydawca: ArsLogica LP

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Devoid of Shadows jest grą RPG akcji, wzbogaconą o elementy zaczerpnięte z gatunku roguelike, której stworzenie wziął na swoje barki niezależny zespół N-Game Studios. Produkcja pojawiła się na platformie PC.

Fabuła

Akcja Devoid of Shadows toczy się w fantastycznej krainie Galidon – królestwie wampirów. Gracz wciela się w następcę tronu, który w dniu swojej koronacji miał paść ofiarą zamachu stanu. W ostatnim momencie udało mu się jednak uciec do przepastnych podziemi, gdzie schronił się przed niebezpieczeństwem. Głównym zadaniem, jakie od tej pory spoczywa na jego barkach, jest zbadanie tajemnic rozległego labiryntu skonstruowanego przez dalekich przodków krwiopijców i odkrycie źródła starożytnej mocy, jaką w nim ukryto.

Mechanika

Przygodę w wydanym na platformie PC Devoid of Shadows rozpoczynamy od wyboru jednej z trzech postaci o różnych umiejętności – wojownika Adelarda, łotrzycy Celinie lub maga Regarda. W trakcie rozgrywki akcja jest prezentowana w rzucie izometrycznym – nacisk położono tutaj na eksplorację kolejnych poziomów lochów (w liczbie dwudziestu jeden), wykonywanie zadań fabularnych i misji pobocznych, eliminację zastępów adwersarzy (na naszej drodze stają zarówno humanoidy, jak i wszelkiej maści potwory) oraz na rozwoju prowadzonego do boju bohatera.

Podziemia są generowane proceduralnie, dzięki czemu każdorazowe rozpoczęcie przygody wiąże się z koniecznością odwiedzenia innych pomieszczeń i eliminacji odmiennych oponentów oraz możliwością odnalezienia zróżnicowanego ekwipunku – wszystko to znacznie zwiększa tak zwane replayability opisywanej produkcji. Oprócz tego do naszej dyspozycji zostaje oddany zamek-schronienie, do którego możemy się teleportować, używając magicznego obrazu podarowanego protagoniście przez jego mentora. Nasz „podręczny” pałac z czasem rozbudowujemy o sklepy (w których zaopatrujemy się w przydatne przedmioty), warsztaty (pokroju kuźni, zbrojowni i laboratorium alchemicznego) czy wreszcie pomieszczenie na trumnę (umożliwiającą spokojny sen i regenerację nadwątlonych sił).

Podczas potyczek korzystamy z różnorodnego uzbrojenia, zaklęć bojowych i umiejętności specjalnych (każda postać otrzymała dziewiętnaście unikalnych zdolności), których parametry ulepszamy w miarę postępów. Podczas gdy elementy ekwipunku (mowa zarówno o broni i pancerzach, jak i o zwojach skrywających rozmaite czary) udoskonalamy w wyżej wymienionych warsztatach, wykorzystując rozbudowany system craftingu, poszczególne zdolności rozwijamy poprzez zabijanie oponentów i wysysanie z nich mocy zawartej we krwi. Ponadto po awansie na kolejny poziom otrzymujemy określoną pulę punktów, które możemy przeznaczyć na rozwój konkretnych cech prowadzonego do boju herosa.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Devoid of Shadows przywodzi na myśl gry RPG akcji z pierwszej dekady XXI wieku. Na uwagę zasługuje wpadający w ucho soundtrack, który potęguje mroczną atmosferę towarzyszącą zmaganiom.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Devoid of Shadows: Odpowiednia dla każdego wieku.