Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDSwitchiOSPCPS4XONE
Okładka Morphite (AND)

Morphite

Połączenie pierwszoosobowej strzelanki, gry przygodowej i trójwymiarowej platformówki, inspirowane takimi seriami jak Metroid, Ratchet & Clank i Turok. W Morphite wcielamy się w młodą kobietę o imieniu Myrah, która wyrusza w niezwykłą podróż po kosmosie.

Akcji | FPP | science fiction | platformówki 3D | FPS | kosmiczne | elementy przygodowe | statki kosmiczne

Okładka Morphite (AND)

data premiery gry:

20wrz2017

PC PS4 XONE iOS

2lis2017

Switch

13gru2017

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Morphite jest hybrydą FPS-a, gry przygodowej i trójwymiarowej platformówki, opracowaną przez studio Crescent Moon Games. Źródłem inspiracji dla deweloperów były kultowe serie: Metroid, Ratchet & Clank oraz Turok. Na długiej liście platform, na które trafiła opisywana produkcja, pojawia się PC, AND itd..

Fabuła

Akcja Morphite toczy się w dalekiej przyszłości. Główną bohaterką gry jest Myrah Kale, która wraz ze swoim przybranym ojcem prowadzi warsztat na jednej ze stacji kosmicznych. Rutynowa misja eksploracyjna, mająca na celu zdobycie zaopatrzenia, zamienia się w przygodę życia protagonistki – przed kobietą pojawia się bowiem szansa na rozwikłanie zagadki dotyczącej jej tajemniczej przyszłości oraz jej związku z tytułowym, niemal niemożliwym do zdobycia minerałem. By uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania, dziewczyna musi udać się w podróż po najdalszych zakamarkach kosmosu.

Mechanika

W wydanym na platformę PC, AND itd. Morphite akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Filarem rozgrywki jest wspomniane wcześniej przemierzanie rubieży Wszechświata – do naszej dyspozycji oddano szereg planet generowanych proceduralnie, pomiędzy którymi podróżujemy za sterami statku kosmicznego (nawigację ułatwia wbudowana mapa).

Kiedy znajdujemy się na powierzchni, musimy skakać po platformach (unikając przy tym wszelkich niebezpieczeństw), rozwiązywać zróżnicowane zagadki środowiskowe, pozyskiwać surowce (których nadmiar można później sprzedać) oraz stawiać czoła mniejszym lub większym przeciwnikom (na czele z potężnymi bossami). Z jednego punktu do drugiego możemy przemieszczać się na piechotę lub korzystając z pojazdów, na które natykamy się w toku przygody.

Na podorędziu Myrah znajduje się szereg przydatnych narzędzi. Oprócz różnorodnego arsenału, heroina wykorzystuje specjalny skaner. Badając przy jego pomocy nowo odkryte istoty, gwarantujemy sobie dostęp do ulepszeń broni oraz wyżej wspomnianego statku. Jest to o tyle istotne, że nawet w przestrzeni kosmicznej nie możemy czuć się bezpiecznie – od czasu do czasu bierzemy udział w kosmicznych bitwach, robiąc przy tym użytek z uzbrojenia zainstalowanego na pokładzie naszego wehikułu. Z uwagi na fakt, że na niektórych ciałach niebieskich panują niekorzystne warunki, nie należy też zapominać o konieczności udoskonalania kombinezonu, jaki nosi na sobie bohaterka.

Kwestie techniczne

Morphite na platformie PC, AND itd. wyróżnia się na tle innych produkcji tego typu za sprawą oryginalnej, kreskówkowej stylistyki. Podobać się może również klimatyczny soundtrack. Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że autorzy zadbali o udźwiękowienie wszystkich kwestii dialogowych, wypowiadanych przez postacie neutralne powiązane z główną osią fabuły.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Morphite

Klasyfikacja PEGI Morphite

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Morphite

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Quad 6600 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP
PC
PS4
XONE
Switch
iOS
AND