Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Dead Alliance (PC)
OkładkaDead Alliance (PC)

Dead Alliance

Ukierunkowana na rozgrywkę wieloosobową strzelanina FPS autorstwa studia IllFonic, znanego głównie za sprawą popularnej gry sieciowej Nexuiz.

Akcji | FPP | zombie | FPS | kooperacja | strzelanki

Dead Alliance Premiera

29sie2017

PC PS4 XONE

Gry podobne do Dead Alliance

Return to Castle Wolfenstein

Warface

CrossFire

Dead Alliance to wydana na platformę PS4, PC i XONE pierwszoosobowa strzelanka. Opracowało ją studio IllFonic, mające na koncie także grę Nexuiz.

Fabuła

Akcja rozpoczyna się pięćdziesiąt lat po wybuchu epidemii zombie. Żywe trupy wygrały wojnę z ludzkością; niedobitki ocalałych schroniły się w miastach-państwach rządzonych przez żołnierzy. Tragedia nie doprowadziła jednak do zjednoczenia naszego gatunku, zamiast tego grupy ocalałych walczą ze sobą o resztki pozostałych surowców.

Mechanika

Wydane na platformę PS4, PC i XONE Dead Alliance to klasyczny FPS. Akcję obserwujemy więc z oczu postaci, a zabawa sprowadza się głównie do walki z hordami wrogów. Gra koncentruje się na trybie multiplayer, w którym drużyny graczy rywalizują o surowce i kontrolę nad strategicznymi punktami.

Na mapach roi się także od zombiaków, ale żywe trupy nie są tylko zagrożeniem. Gracze mają bowiem bogate możliwości wykorzystywania ich przeciwko rywalom. Przykładowo, wśród uzbrojenia znajdziemy granat z feromonami przyciągającymi martwiaki oraz zainfekowane naboje, które sprawiają, że polegli dołączają do hordy. Natomiast Templariusze (jedna z klas) posiadają urządzenie emitujące odstraszające sygnały, co przy odrobinie wysiłku pozwala nam skierować żądne krwi potwory wprost na przeciwną drużynę. Sprawne wykorzystywanie zombiaków odgrywa kluczową rolę w zabawie i bez tego trudno jest marzyć o zwycięstwie.

Rozgrywkę uatrakcyjnia rozbudowany system ulepszania postaci, gdzie każda klasa posiada własne drzewko rozwoju. Ponadto pomiędzy meczami zajmujemy się rozbudową kryjówki, co zapewnia konkretne ułatwienia.

Tryby gry

W dostępnym na platformie PS4, PC i XONE Dead Alliance gracze mogą rywalizować w sześciu trybach PvP, wśród których znalazły się takie klasyki jak Drużynowy Deathmatch, Capture and Hold czy King of The Hill. Bardziej nietypowe jest Attrition, z mechaniką wzorowaną na produkcjach MOBA. Dostępna także kampania dla pojedynczego gracza oraz opcja rozgrywek kooperacyjnych typu horda, w których gracze muszą wspólnymi siłami odpierać ataki coraz potężniejszych fal zombiaków.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Dead Alliance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Dead Alliance Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8/10
PC
PS4
XONE