Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPS4PC
Okładka Dead Alliance (XONE)

Dead Alliance

Ukierunkowana na rozgrywkę wieloosobową strzelanina FPS autorstwa studia IllFonic, znanego głównie za sprawą popularnej gry sieciowej Nexuiz.

Akcji | FPP | zombie | FPS | multiplayer | kooperacja | strzelanki

Okładka Dead Alliance (XONE)

data premiery gry:

29sie2017

PC PS4 XONE

Dead Alliance to wydana na platformę PS4, PC i XONE pierwszoosobowa strzelanka. Opracowało ją studio IllFonic, mające na koncie także grę Nexuiz.

Fabuła

Akcja rozpoczyna się pięćdziesiąt lat po wybuchu epidemii zombie. Żywe trupy wygrały wojnę z ludzkością; niedobitki ocalałych schroniły się w miastach-państwach rządzonych przez żołnierzy. Tragedia nie doprowadziła jednak do zjednoczenia naszego gatunku, zamiast tego grupy ocalałych walczą ze sobą o resztki pozostałych surowców.

Mechanika

Wydane na platformę PS4, PC i XONE Dead Alliance to klasyczny FPS. Akcję obserwujemy więc z oczu postaci, a zabawa sprowadza się głównie do walki z hordami wrogów. Gra koncentruje się na trybie multiplayer, w którym drużyny graczy rywalizują o surowce i kontrolę nad strategicznymi punktami.

Na mapach roi się także od zombiaków, ale żywe trupy nie są tylko zagrożeniem. Gracze mają bowiem bogate możliwości wykorzystywania ich przeciwko rywalom. Przykładowo, wśród uzbrojenia znajdziemy granat z feromonami przyciągającymi martwiaki oraz zainfekowane naboje, które sprawiają, że polegli dołączają do hordy. Natomiast Templariusze (jedna z klas) posiadają urządzenie emitujące odstraszające sygnały, co przy odrobinie wysiłku pozwala nam skierować żądne krwi potwory wprost na przeciwną drużynę. Sprawne wykorzystywanie zombiaków odgrywa kluczową rolę w zabawie i bez tego trudno jest marzyć o zwycięstwie.

Rozgrywkę uatrakcyjnia rozbudowany system ulepszania postaci, gdzie każda klasa posiada własne drzewko rozwoju. Ponadto pomiędzy meczami zajmujemy się rozbudową kryjówki, co zapewnia konkretne ułatwienia.

Tryby gry

W dostępnym na platformie PS4, PC i XONE Dead Alliance gracze mogą rywalizować w sześciu trybach PvP, wśród których znalazły się takie klasyki jak Drużynowy Deathmatch, Capture and Hold czy King of The Hill. Bardziej nietypowe jest Attrition, z mechaniką wzorowaną na produkcjach MOBA. Dostępna także kampania dla pojedynczego gracza oraz opcja rozgrywek kooperacyjnych typu horda, w których gracze muszą wspólnymi siłami odpierać ataki coraz potężniejszych fal zombiaków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Dead Alliance

Klasyfikacja PEGI Dead Alliance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dead Alliance

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8/10
Wystartowała otwarta beta Dead Alliance
Wystartowała otwarta beta Dead Alliance

wiadomość28 lipca 2017

Twórcy gry Dead Alliance rozpoczęli otwarte beta-testy swojej produkcji. Są one dostępne do końca miesiąca na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Niestety, pierwsze recenzje sugerują, że mamy tu do czynienia z bardzo nieudanym tytułem.

Dead Alliance - zombiakowa strzelanka od autorów Nexuiz zmierza na pecety i konsole
Dead Alliance - zombiakowa strzelanka od autorów Nexuiz zmierza na pecety i konsole

wiadomość25 maja 2017

Firma Maximum Games oraz studia IllFonic i Psyop zapowiedziały FPS-a Dead Alliance, w którym do walki z wrogami wykorzystamy nie tylko arsenał broni palnej, ale również gadżety pozwalające kontrolować hordy zombiaków. Gra wyewoluowała z projektu Moving Hazard, który zapowiedziano w 2015 roku.

Moving Hazard nową strzelanką autorów Nexuiz
Moving Hazard nową strzelanką autorów Nexuiz

wiadomość13 października 2015

Znany z Nexuiz zespół IllFonic pracuje nad sieciową strzelanką z zombie zatytułowaną Moving Hazard. Od niezliczonych projektów o tej tematyce grę mają odróżnić bogate możliwości wykorzystywania martwiaków przeciwko innym graczom.

PC
PS4
XONE