Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2017, 09:38

Wystartowała otwarta beta Dead Alliance

Twórcy gry Dead Alliance rozpoczęli otwarte beta-testy swojej produkcji. Są one dostępne do końca miesiąca na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Niestety, pierwsze recenzje sugerują, że mamy tu do czynienia z bardzo nieudanym tytułem.

Na miesiąc przed planowaną premierą gry Dead Alliance deweloperzy ze studiów IllFonic i Psyop Games postanowili zaprezentować graczom swoje dzieło za pośrednictwem otwartych beta-testów, dostępnych na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Rozpoczęły się one wczoraj i potrwają do końca lipca, oferując trzy mapy oraz trzy tryby rozgrywki: Team Deathmatch, King of the Hill oraz inspirowane produkcjami z gatunku MOBA Attrition. Na razie nie wygląda jednak na to, byśmy mieli do czynienia z kolejnym sieciowym hitem.

Beta Dead Alliance zbiera bowiem fatalne oceny wśród tych, którzy zdecydowali się dać jej szansę. W momencie pisania tej wiadomości na 121 recenzji w serwisie Steam zaledwie 16% jest pozytywnych. Wielu graczy pisze o ogromnej liczbie poważnych niedociągnięć i bugów, którą trudno będzie wyeliminować w przeciągu pozostałego do premiery miesiąca. Ale nie jest to bynajmniej jedyny grzech tego tytułu. Wśród zarzutów szczególną uwagę zwracają sztywne animacje, niezbyt kreatywne poziomy, kiepsko zaprojektowana walka, przede wszystkim zaś wszechobecna nuda. Nie pomaga również fakt, że studio IllFonic nie ma zbyt dobrej renomy wśród graczy, którzy krytykują twórców za podejście do społeczności skupionej wokół wydanego niedawno Friday the 13th: The Game. Chociaż tamta gra zbiera dobre oceny, brak regularnych aktualizacji oraz kontrowersje związane z banowaniem ludzi bez uzasadnienia zdecydowanie nie tworzą dobrego wizerunku deweloperom.

Czekaliście na FPS-a z zombie, godnego miana następcy Left 4 Dead? Dead Alliance raczej się nim nie okaże. - Wystartowała otwarta beta Dead Alliance - wiadomość - 2017-07-28
Czekaliście na FPS-a z zombie, godnego miana następcy Left 4 Dead? Dead Alliance raczej się nim nie okaże.

Jeśli fatalny odbiór beta-testów nie zmieni planów twórców Dead Alliance, gra zadebiutuje 29 sierpnia i będzie dostępna na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Produkcja ma zaoferować szeroki wybór różnorodnych trybów rozgrywki, zarówno wieloosobowej, jak i dla pojedynczego gracza.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dead Alliance
  2. Gra Dead Alliance w serwisie Steam