Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2017, 09:30

autor: AlexB

Overwatch - Doomfist oficjalnie pojawił się na serwerach live

Niecały miesiąc po oficjalnej zapowiedzi Doomfist, czyli nowy bohater w grze Overwatch, oficjalnie pojawił się na serwerach live wraz z łatką 1.13. Na razie można nim grać jedynie w Szybkiej grze oraz trybach Salonu gier.

Po kilku tygodniach testów Doomfist oficjalnie pojawił się już na serwerach live. - Overwatch - Doomfist oficjalnie pojawił się na serwerach live - wiadomość - 2017-07-28
Po kilku tygodniach testów Doomfist oficjalnie pojawił się już na serwerach live.

Doomfist już dostępny

Zgodnie z ubiegłotygodniowymi zapowiedziami Doomfist, czyli nowy bohater w Overwatch, drużynowej strzelaninie FPP od studia Blizzard Entertainment, oficjalnie zadebiutował wczoraj na serwerach live, zarówno na PC, jak i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Podobnie jak miało to miejsce z poprzednią postacią, Orisą, nie można go na razie wybrać w trybie rankingowym. Gigant z Irvine chce, by gracze, którzy nie mieli jeszcze okazji na przetestowanie Pięści Zagłady (bo tak brzmi pseudonim nowego herosa w polskiej wersji językowej), mogli dokładniej mu się przyjrzeć i wyczuć najbardziej odpowiedni sposób, w jaki powinno się nim posługiwać. Dlatego też jest on obecnie dostępny tylko w Szybkiej grze i Salonie gier. Z okazji debiutu tego nigeryjskiego najemnika, jednego z liderów złowrogiej organizacji Szpon, Blizzard przygotował nowy zwiastun z nim w roli głównej. Można go obejrzeć poniżej.

Osoby chcące wypróbować Doomfista muszą mieć na uwadze fakt, iż nie jest on postacią łatwą do opanowania. Jego umiejętności wymuszają utrzymywanie bliskiego kontaktu z przeciwnikami i dobrą mobilność na polu walki. Jego podstawowymi atakami są uderzenie rakietową rękawicą – która między innymi powala i wyrzuca oponentów w powietrze, a także przebija się przez ich tarcze – oraz strzał z działka. Ta druga broń jest o tyle ciekawa, że nie można jej przeładować w normalny sposób. Pociski regenerują się w niej automatycznie po kilku sekundach.

Czy Doomfist zyska popularność wśród graczy? - Overwatch - Doomfist oficjalnie pojawił się na serwerach live - wiadomość - 2017-07-28
Czy Doomfist zyska popularność wśród graczy?

Ponadto Pięść Zagłady może również korzystać z dwóch zdolności specjalnych. Pierwszą z nich jest Najlepsza obrona. Pozwala ona bohaterowi na ładowanie tymczasowej tarczy za pomocą zadawanych przez siebie ciosów. Druga natomiast – Meteor („ult”) – sprawia, iż Doomfist wyskakuje w powietrze i z ogromnym impetem spada na przeciwników, odrzucając ich i zadając potężne obrażenia. Więcej informacji na temat umiejętności bohatera oraz jego biografię i rolę w uniwersum Overwatch możecie znaleźć tutaj.

Dzięki swojej rękawicy Doomfist może powalać wrogów. - Overwatch - Doomfist oficjalnie pojawił się na serwerach live - wiadomość - 2017-07-28
Dzięki swojej rękawicy Doomfist może powalać wrogów.

Patch 1.13

Wraz z Doomfistem Overwatch otrzymał również łatkę oznaczoną liczbą 1.13. Prócz dodania do gry nowego bohatera wprowadza on także kilka istotnych zmian. Po pierwsze, zmniejszona została szansa na występowanie duplikatów w skrzynkach z łupami. Aby to zrekompensować, twórcy zwiększyli liczbę kredytów z nich wypadających. Po drugie, nowości doczekał się system powtórek. Od teraz gracze mogą zachować swoje najlepsze zagrania (o ile nie przekraczają one 12 sekund) i później zapisywać je na dysku. W samej grze będzie można przechowywać maksymalnie 36 nagrań. Po trzecie, aktualizacji doczekało się sześć postaci. D.Va i Genji otrzymali nowe kwestie oraz efekty dźwiękowe podczas używania odpowiednio Matrycy Obronnej oraz Odbicia do zablokowania „ulta” wroga. Granat błyskowy McCree znacznie spowalnia teraz wrogów, zwłaszcza gdy znajdują się oni w powietrzu, co ma ułatwić walkę z szybko poruszającymi się bohaterami, takimi jak Lucio czy Genji. O 50% zmniejszono odległość, w jakiej odtwarzany jest efekt dźwiękowy i kwestia dialogowa Żniwiarza, której używa podczas korzystania z umiejętności Krok w Cień, co ma utrudnić wykrycie go podczas teleportacji. O 10% zwiększono natomiast szybkość ataku młotem Reinhardta. W końcu, Uderzenie Grawitonowe Zarii wyłącza teraz zdolności ruchowe wszystkich wrogów.

Ponadto naprawiono też kilka pomniejszych błędów i problemów. Wyeliminowano między innymi kłopoty z wyszukiwaniem gry dowolnej, bugi związane z dźwiękiem oraz interfejsem, skorygowano czasy odrodzenia i wiele więcej. Pełną listę zmian możecie znaleźć tutaj.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Overwatch

Overwatch