Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2017, 09:05

autor: AlexB

Overwatch - Doomfist oficjalnie zadebiutuje 27 lipca

Blizzard poinformował o oficjalnej dacie debiutu Doomfista, czyli nowego bohatera w grze Overwatch. Nigeryjski najemnik pojawi się na wszystkich platformach już w przyszłym tygodniu – w czwartek 27 lipca.

Doomfist, czyli nowy grywalny bohater w grze Overwatch, został oficjalnie ujawniony ledwie dwanaście dni temu. Jeszcze w tym samym tygodniu, w którym został zaprezentowany, zagościł na serwerach testowych sieciowej strzelaniny FPP od studia Blizzard, gdzie każdy posiadacz tego tytułu na PC mógł przetestować umiejętności nigeryjskiego najemnika i jego przydatność podczas walki. Wygląda na to, że gigant z Irvin uznał, iż można już powoli kończyć okres testów. Deweloperzy ogłosili bowiem datę debiutu Doomfista na kompetytywnych serwerach wszystkich trzech platform, na których Overwatch jest dostępny – PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Nowy, całkowicie darmowy dla wszystkich posiadaczy gry bohater będzie oficjalnie dostępny od przyszłego tygodnia, konkretnie od czwartku 27 lipca.

27 lipca Doomfist oficjalnie pojawi się na wszystkich serwerach w grze Overwatch. - Overwatch - Doomfist oficjalnie zadebiutuje 27 lipca - wiadomość - 2017-07-19
27 lipca Doomfist oficjalnie pojawi się na wszystkich serwerach w grze Overwatch.

Doomfist (w polskiej wersji znany jako Pięść Zagłady) należy do postaci atakujących. Jego specjalnością jest walka na krótkim dystansie. Korzysta on ze swojej potężnej rękawicy, którą przebija się przez tarcze przeciwników. Za jej pomocą może wyrzucać oponentów w powietrze lub powalać i przyciągać ich do siebie. Doomfist nie jest jednak ograniczony tylko do zadawania obrażeń obuchowych. W jego drugiej rękawicy umieszczone zostało działko wypluwające pociski. Broń ta ma niewielki zasięg, lecz na krótkich dystansach okazuje się całkiem skuteczna. Co ciekawe, nie można jej przeładować ręcznie. Amunicja automatycznie regeneruje się po kilku sekundach.

Doomfist posiada również dwie umiejętności specjalne – Najlepszą obronę, która pozwala na ładowanie tymczasowej osłony za każdym razem, gdy bohater zada obrażenia, oraz Meteor (ult), po użyciu którego Pięść Zagłady wylatuje w powietrze i spada na przeciwników, zadając im spore obrażenia. Według opinii graczy, Doomfist nie należy do postaci łatwych do opanowania, a kluczem do jego skutecznego użytkowania jest szybkie i sprawne poruszanie się na polu bitwy. Więcej informacji na temat nowego bohatera Overwatch, w tym jego biografię, możecie znaleźć na oficjalnej stronie gry.

Pięść Zagłady (a właściwie Akande Ogundimu, bo tak brzmi jego prawdziwe imię) jest obecny w uniwersum Overwatch praktycznie od samego początku. To jeden z czarnych charakterów. Wspomina się go już w pierwszym trailerze, w którym bohaterowie walczą o jego rękawicę. Eskortowanie jej było głównym zadaniem graczy na mapie Numbani. W patchu 1.8 została ona jednak usunięta z ładunku.