Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Hey! Pikmin (3DS)

Hey! Pikmin 3DS

Dwuwymiarowa platformówka z elementami gry logicznej, opracowana przez studio Arzest we współpracy z firmą Nintendo. Głównym bohaterem gry jest Kapitan Olimar, którego statek rozbił się na nieznanej mu planecie, jaką zamieszkują tytułowe stworki.

Akcji | platformówki | elementy logiczne | 2D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Hey! Pikmin (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

28lipca2017

28lipca2017

pudełko PL

28lipca2017

Nintendo eShop

W odróżnieniu od głównych odsłon cyklu, Hey! Pikmin nie jest grą strategiczną czasu rzeczywistego, a dwuwymiarową platformówką z elementami gry logicznej. Stworzenie tego tytułu wziął na swoje barki zespół Arzest, w którego portfolio znajduje się Yoshi's New Island. Podobnie jak poprzednie dzieło studia, tytuł trafił na konsolę 3DS.

Fabuła

Głównym bohaterem Hey! Pikmin jest Kapitan Olimar. Statek, którym podróżował protagonista, rozbił się na nieznanej mu planecie zamieszkałej przez tytułowe stworki. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie przez naszego podopiecznego, jest zbadanie nowo odkrytego globu i znalezienie sposobu na ucieczkę.

Mechanika

W wydanym na konsolę 3DS Hey! Pikmin akcja prezentowana jest z boku. Podobnie jak ma to miejsce w innych produkcjach tego typu, zabawa polega na podążaniu w prawo, przeskakiwaniu z platformy na platformę, omijaniu pułapek i walce z napotkanymi przeciwnikami. We wszystkich tych czynnościach wspomagają nas tytułowe Pikminy, które obdarzono unikalnymi zdolnościami. Przykładowo, Niebieski Pikmin potrafi pływać, z kolei Uskrzydlony Pikmin umożliwia podróżowanie w powietrzu na krótkim dystansie. Gracz kontroluje przyjaźnie nastawione do bohatera stworki przy użyciu ekranu dotykowego – nic nie stoi na przeszkodzie, by rzucać nimi w elementy otoczenia lub adwersarzy.

Kwestie techniczne

Hey! Pikmin nie wyciska ostatnich soków z konsoli 3DS, jednak w ogólnym rozrachunku barwna, utrzymana w bajkowej stylistyce oprawa graficzna może się podobać. Do gustu może również przypaść proste i intuicyjne sterowanie – tytuł wykorzystuje zarówno przyciski, jak i ekran dotykowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Hey! Pikmin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.