Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCSwitch
Okładka When Ski Lifts Go Wrong (PC)

When Ski Lifts Go Wrong

Carried Away

Gra logiczna pozwalająca wcielić się konstruktora wyciągów narciarskich, skoczni oraz mostów. Deweloperzy z niezależnego studia Huge Calf stawiają przed graczem szereg zazwyczaj dość trudnych zadań.

Logiczne | sporty zimowe | budowlane | indie

Okładka When Ski Lifts Go Wrong (PC)

data premiery gry:

23sty2019

PC Switch

Carried Away to gra logiczna, pod pewnymi względami przypominająca Poly Bridge. Produkcja powstała w niewielkiej firmie Huge Calf Studios, założonej w 2016 roku. Jest to pierwszy projekt tej młodej, ale ambitnej ekipy.

Fabuła

W grze wcielamy się w projektanta i konstruktora wyciągu narciarskiego. Jak to zwykle bywa w życiu, przed nami stawianych jest szereg problemów – począwszy od trudnego terenu, aż po ograniczony budżet. Mimo wszystko musimy sobie poradzić, gdyż od solidności naszych konstrukcji zależy bezpieczeństwo ludzi.

Mechanika

Podczas rozgrywki w Carried Away jesteśmy rzucani od jednego zadania do drugiego. Zabawę zaczynamy na niewielkiej mapie, wypełnionej rozmaitymi wzniesieniami, dołami, drzewami itd. Naszym zadaniem jest zbudowanie kolejki transportującej turystów na samą górę. W tym celu wykorzystujemy rozmaite, dość kruche pod względem wytrzymałości elementy, które łączymy w całość liną. Podczas tworzenia wyciągów musimy pamiętać o wielu rzeczach, np. roślinności, by narciarz podczas jazdy w górę nie zahaczył np. o drzewo. Nie bez znaczenia jest wytrzymałość samych konstrukcji nośnych, które mogą się załamać pod ciężarem przewożonych ludzi. Oprócz tego należy mieć na względzie m.in. kąty nachylenia wzniesień. Same wyciągi i kolejki to jednak nie wszystko, gdyż do naszych zadań należy także budowanie m.in. skoczni i rampy dla narciarzy. Udostępniony edytor pozwala w miarę prosty sposób łączyć kolejne elementy, więc gra zachęca do eksperymentowania i tworzenia coraz to zmyślniejszych oraz tańszych konstrukcji.

Tryby gry

Carried Away umożliwia rozgrywkę w kampanii, w której stajemy przed kolejnymi zadaniami. Jeżeli ją przejdziemy, a zapragniemy czegoś więcej, dostępny jest także edytor poziomów. Możemy w nim ustalić m.in. topografię terenu i scenerię. Naturalnie stworzone mapy da się udostępniać innym osobom oraz samemu pobierać twórczość pozostałych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Nintendo Switch - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum Nintendo Switch

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej

Wymagania wiekowe When Ski Lifts Go Wrong

16+

Wymagania sprzętowe When Ski Lifts Go Wrong

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7 64-bit

PC
Switch