Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3PSVSwitchPS4
Okładka 99Vidas (PS3)
Okładka99Vidas (PS3)

99Vidas

Przygotowana przez niezależne studio QUByte Interactive klasyczna dwuwymiarowa gra akcji z gatunku beat’em up. Tytułowy 99Vidas jest skrywającym potężną moc artefaktem wykradzionym przez złowrogiego Evil Bossa.

Akcji | 2D | beat 'em up | na 2 osoby | indie | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

99Vidas Premiera

23gru2016

PC

18lip2017

PS4 PS3 PSV

27lis2018

Switch

Produkcje pokroju serii Final Fight, Double Dragon i Streets of Rage zapisały się złotymi literami na kartach historii gier wideo. Były one także źródłem inspiracji dla opisywanego tutaj 99Vidas, czyli klasycznego beat 'em upa opracowanego przez niezależne studio QUByte Interactive. Produkcja została wydana na wiele platform, których listę zasila PS4, PC itd..

Fabuła

Tytułowy 99Vidas jest artefaktem skrywającym potężną moc, który został skradziony przez złowrogiego Evil Bossa. W niepowołanych rękach ów przedmiot jest w stanie sprowadzić na świat prawdziwy chaos – nic zatem dziwnego, że główni bohaterowie, szkoleni przez całe życie na jego strażników, musieli wyruszyć w niebezpieczną podróż. Zadaniem, jakie zostaje przed nimi postawione, jest pokonanie adwersarza i jego sześciu popleczników oraz odzyskanie artefaktu nim będzie za późno.

Mechanika

Zgodnie z zasadami, którymi rządzi się gatunek brawlerów, w wydanym na platformie PS4, PC itd. 99Vidas akcję obserwujemy z boku. W trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane poziomy i podążając w prawo, eliminujemy zastępy adwersarzy – od czasu do czasu musimy stawiać czoła mocarnym oponentom występującym w roli bossów.

Do naszej dyspozycji oddano jedenastu grywalnych bohaterów zróżnicowanych przede wszystkim pod kątem cech (pokroju prędkości oraz siły) i preferowanego stylu walki (oprócz powolnych, lecz mocnych kopniaków oraz szybkich, aczkolwiek słabszych ciosów pięścią robią oni użytek z umiejętności specjalnych opartych na żywiołach). Ataki można nie tylko łączyć w efektowne kombinacje, ale i modyfikować ich parametry, zwiększając zadawane obrażenia – protagoniści zdobywają punkty doświadczenia i kolekcjonują specjalne przedmioty pozwalające na odblokowanie nowych combosów i zdolności oraz rozwój już posiadanych.

Tryby gry

99Vidas oferuje szeroki wachlarz wariantów rozgrywki, przygotowanych zarówno z myślą o samotnikach, jak i o graczach preferujących wspólną zabawę z innymi osobami. Podczas gdy wersje na konsole stacjonarne i pecety umożliwiają rozgrywkę przez Internet lub na wspólnym ekranie, edycja przeznaczona na konsolę PlayStation Vita oferuje wyłącznie sieciowy multiplayer.

Podstawowym modułem jest Story Mode, gdzie poznajemy kolejne rozdziały opowiedzianej przez twórców historii, bawiąc się w pojedynkę albo w towarzystwie maksymalnie trójki (na komputerach i konsolach stacjonarnych) lub jednego (na PlayStation Vita) towarzysza. To samo tyczy się trybu Survival, gdzie samotnie lub współpracując z innymi, stawiamy czoła kolejnym falom oponentów oraz trybu Versus, gdzie możemy uczestniczyć w pojedynkach z postaciami kontrolowanymi przez innych graczy.

Kwestie techniczne

99Vidas jest blisko do kultowych reprezentantów gatunku również dzięki oprawie graficznej, którą utrzymano w charakterystycznej, pixelartowej stylistyce. Warto nadmienić, że edycje przeznaczone na konsole Sony są dystrybuowane w ramach tak zwanego cross-buy i wspierają funkcję cross-save – posiadacze konsol stacjonarnych japońskiej firmy mogą także bawić się wspólnie, dzięki cross-platformowemu trybowi multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe 99Vidas: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS4
PS3
PSV
Switch