Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2014, 12:36

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Resident Evil: Revelations 2 ukaże się w przyszłym roku

Firma Capcom zapowiedziała grę Resident Evil: Revelations 2 na konsole PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One oraz komputery PC. Akcja produkcji rozegra się w zupełnie nowym miejscu, a wśród grywalnych postaci zabraknie Jill Valentine i Chrisa Redfielda. Tytuł ukaże się na początku 2015 roku.

Resident Evil: Revelations 2 w skrócie:
  • Gatunek: survival horror
  • Deweloper: Capcom (dużą część zespołu stanowią osoby odpowiedzialne za pierwsze Revelations)
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, PS3, X360, XOne
  • Data premiery: 2015 rok

Podczas konferencji prasowej firmy Sony Computer Entertainment Japan, Capcom zapowiedział grę Resident Evil: Revelations 2 – kontynuację ciepło przyjętej produkcji z 2012 roku. Tytuł ukaże się w pierwszych miesiącach 2015 roku na konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One oraz komputerach osobistych. Nie zdradzono zbyt wielu szczegółów na temat tego projektu, ale ujawniono, że zabraknie w nim głównych bohaterów „jedynki”, czyli Jill Valentine i Chrisa Redfielda. Jednocześnie stwierdzono, że akcja rozegra się w nowej lokacji i innym okresie czasu. Niestety to właściwie wszystko. Więcej informacji mamy poznać w przyszłym tygodniu, a grywalna wersja dostępna będzie podczas tegorocznych targów Tokyo Game Show (20 – 21 września). Powyżej obejrzycie także pierwszy, klimatyczny zwiastun.

Resident Evil: Revelations to kolejna odsłona słynnej serii gier wideo od firmy Capcom. Tytuł pierwotnie ukazał się na handheldzie 3DS w 2012 roku. W maju 2013 roku zadebiutowała nieco ulepszona wersja na konsole PlayStation 3, Xbox 360, Wii U i komputery PC. Akcja produkcji rozgrywa się między czwartą i piątą odsłoną głównej serii. Gracze wcielają się w Jill Valentine (i nie tylko), która przybyła na statek Queen Zenobia w poszukiwaniu Chrisa Redfielda oraz Jessici Sherawa. Tytuł został ciepło przyjęty zarówno przez samych fanów serii, którzy zakupili ponad milion egzemplarzy wersji HD, jak i media.