Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Painkiller: Redemption (PC)

Painkiller: Redemption PC

Kolejna odsłona cyklu Painkiller, tym razem opracowana przez studio Eggtooth Team – ekipę, która rozpoczęła swoją karierę od tworzenia fanowskich modyfikacji do wcześniejszych części serii.

Akcji | FPP | FPS | horror | strzelanki

PC Windows
Okładka Painkiller: Redemption (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25lutego2011

Painkiller: Redemption to gra należąca do zapoczątkowanego przez polskie studio People Can Fly popularnego cyklu FPS-ów. Tym razem produkcję powierzono nowemu zespołowi Eggtooth Team, który swoją karierę zaczął jako grupa fanów tworząca modyfikacje. Jeden z ich projektów tak bardzo spodobał się wydawcy, że zadecydowano ostatecznie o przerobieniu go na pełnowymiarową komercyjną produkcję.

Gra stanowi kontynuacje losów Daniela i Beliala, którzy po raz pierwszy muszą połączyć siły by ostatecznie zakończyć krwawy konflikt pomiędzy niebem a piekłem. W Redemption znajdziemy naturalnie nową kampanię, która powinna starczyć na około 3-5 godzin zabawy. By ją ukończyć będziemy musieli pozbawić życia ponad sześć tysięcy wrogów, czyli więcej niż w którejkolwiek poprzedniej odsłonie serii. Map jest łącznie sześć, co oznacza, że na każdej z nich czeka na nas ponad tysiąc potworów.

Pokonanie takich hord stanowi niemałe wyzwanie, zwłaszcza że znacznemu ulepszeniu uległa sztuczna inteligencja sterowanych przez komputer nieprzyjaciół. W osiągnięciu sukcesu pomaga graczom zdolność przeobrażania się w demona po zebraniu odpowiedniej ilości dusz.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 324 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.5 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Gry podobne do Painkiller: Redemption

Klasyfikacja PEGI Painkiller: Redemption

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Painkiller: Redemption

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 4 2.4GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7
Nadchodzi Painkiller: Recurring Evil - premiera już 29 lutego
Nadchodzi Painkiller: Recurring Evil - premiera już 29 lutego

wiadomość22 lutego 2012

Już 29 lutego w systemach elektronicznej dystrybucji zadebiutuje szósta odsłona serii Painkiller. W Recurring Evil znajdziemy 5 nowych map, ponad 6 tysięcy przeciwników oraz usprawnioną grafikę. Gra będzie sprzedawana za cenę około 45 złotych.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Gears of War 3, Gran Turismo 5) 18/1/12

wiadomość18 stycznia 2012

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Mortal Kombat w wersji na PlayStation Vita, dodatkach DLC do gier Gears of War 3 i Gran Turismo 5 oraz nowej produkcji RPG na PlayStation 3.

Koniec JoWooD, właściciela takich marek jak: Painkiller, Spellforce czy Arcania

wiadomość22 kwietnia 2011

W ostatnich miesiącach wielokrotnie pisaliśmy o problemach finansowych JoWooD. Teraz wiemy już, że próba uratowania firmy zakończyła się niepowodzeniem.

Wieści ze świata (Painkiller, APB, Star Wars) 16/02/11

wiadomość16 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wydłużeniu umowy EA z NFL, nowym DLC do R.U.S.E., dacie premiery Painkiller: Redemption, beta testach Darkspore i APB, a także wynikach finansowych Atari. Zapraszamy do lektury.

Zapowiedziano Painkiller: Redemption
Zapowiedziano Painkiller: Redemption

wiadomość3 lutego 2011

W tym miesiącu ukaże się Bulletstorm, czyli nowa gra twórców dwóch pierwszych odsłon cyklu Painkiller. Obecny właściciel tej drugiej marki, czyli firma JoWood nie zamierza jednak zaprzestać tworzenia kolejnych kontynuacji. Wydawca właśnie ujawnił, że już wkrótce na rynku zadebiutuje Painkiller: Redemption.