Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2011, 13:57

Wieści ze świata (Painkiller, APB, Star Wars) 16/02/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wydłużeniu umowy EA z NFL, nowym DLC do R.U.S.E., dacie premiery Painkiller: Redemption, beta testach Darkspore i APB, a także wynikach finansowych Atari. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wydłużeniu umowy EA z NFL, nowym DLC do R.U.S.E., dacie premiery Painkiller: Redemption, beta testach Darkspore i APB, a także wynikach finansowych Atari. Zapraszamy do lektury.

Madden NFL

Firma Electronic Arts przedłużyła licencję z organizacją sportową NFL, dzięki czemu Madden NFL pozostanie jedyną grą traktującą o futbolu amerykańskim do końca 2013 roku (nowa odsłona serii, Madden NFL 12, trafi do sprzedaży w sierpniu). Za każde kolejne 12 miesięcy trwania umowy EA płaci władzom ligi NFL od 30 do 40 milionów dolarów.

R.U.S.E.

Do oferty Steama trafił nowy dodatek DLC do gry strategicznej R.U.S.E. The Pack of The Rising Sun (kosztujący 9,99 euro, czyli około 40 złotych) pozwala przejąć kontrolę nad armią japońską (zarówno w trybach dla pojedynczego gracza, jak i w multiplayerze). Do dyspozycji gracza oddano 28 nowych jednostek i fabryk, a także trzy ekskluzywne operacje dedykowane Imperialnej Armii Japonii (Gold for the Brave, Ostfriesland oraz For Honour).

Wieści ze świata (Painkiller, APB, Star Wars) 16/02/11 - ilustracja #1

Painkiller: Redemption

Z informacji ujawnionych przez firmy DreamCatcher Games oraz JoWooD Entertainment wynika, że zapowiedziana przed kilkunastoma dniami strzelanina Painkiller: Redemption trafi do oferty serwisów dystrybucji elektronicznej 25 lutego. Produkcja zostanie udostępniona wyłącznie w wersji PC.

Darkspore

Wystartowały zamknięte beta testy pecetowej gry action/RPG Darkspore, autorstwa studia Maxis. Czas ich trwania ustalony został wstępnie na pięć tygodni, choć w miarę możliwości będzie mógł zostać wydłużony. Uczestnicy testów zostali wyłonieni spośród osób, które w ubiegłym roku zdecydowały się na zgłoszenie swojej kandydatury. Pełna wersja Darkspore zadebiutuje na europejskim rynku 1 kwietnia. Poniżej przedstawiamy Wam zwiastun ilustrujący start zamkniętej bety:

Atari

W ostatnim kwartale 2010 roku firma Atari odnotowała sprzedaż na poziomie zaledwie 11,4 milionów euro – o 52,5% niższym, aniżeli w analogicznym okresie 2009 roku. W sumie od 1 kwietnia do 31 grudnia ubiegłego roku do kasy producenta i wydawcy wpłynęło 41 milionów euro, czyli o 12 milionów euro mniej, niż rok wcześniej. Od katastrofy uratowały firmę przychody z tytułu subskrypcji w grach MMO (Star Trek Online oraz Champions Online), które wyniosły 18,4 milionów euro i były o 500% wyższe niż w 2009 roku.

Star Wars

Firma LucasFilm, posiadająca wszelkie prawa do marki Star Wars, zgłosiła w amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek o rejestrację nowego znaku towarowegoStar Wars Detours. Odnosi się on do wszelkich form rozrywki, w tym gier, muzyki i filmu, nie ujawniając jednak żadnych istotnych szczegółów.

APB: Reloaded

Zespół Reloaded Productions, powołany do życia przez firmę GamersFirst w celu nadzorowania reaktywacji gry MMO APB (pod tytułem APB: Reloaded), poinformował, że do zbliżających się zamkniętych beta testów produkcji zgłosiło się już 100 tysięcy osób (zapisy zostały już zamknięte). Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że beta wystartuje najprawdopodobniej w pierwszym tygodniu marca. W ich pierwszej fazie weźmie udział połowa zarejestrowanych kandydatów.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

TNT Racers

Test Drive Unlimited 2 X360

Tactics Ogre: Let Us Cling Together

Metal Assault

Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds

Lord of Arcana

Divinity II: The Dragon Knight Saga

Ghostbusters: Sanctum of Slime

Disciples III: Wskrzeszenie - Hordy Nieumarłych

Test Drive Unlimited 2 PC

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Dead Space 2 - Multiplayer Security

Fight Night Champion - Obrona

Fight Night Champion - Atak

inFamous 2 - Karma Nix

inFamous 2 - Karma Zeke

Kingdom Hearts: Re:Coded

NASCAR 2011: The Game - Developer Diary – Full Season

Stacking - nowa gra od Double Fine Gramy!

Przed seansem #13 - edycja pechowa video magazyn

Anomaly: Warzone Earth - Earth Gameplay

Crysis 2 - Story Trailer

Darkspore - Beta Trailer

The Sims: Średniowiecze - trailer #2 (PL)

gry