Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2011, 13:45

autor: Sarge

Postal III na ukończeniu - premiera w maju?

Wielokrotne przesuwanie premiery brutalnej gry akcji Postal III sprawiło, że wielu z Was zapewne zapomniało już o tej pozycji. Wszystko wskazuje jednak na to, że niedługo doczekamy się jej rynkowego debiutu.

Wielokrotne przesuwanie premiery brutalnej gry akcji Postal III sprawiło, że wielu z Was zapewne zapomniało już o tej pozycji. Wszystko wskazuje jednak na to, że niedługo doczekamy się jej rynkowego debiutu.

Taką informację zdradził Vince Desi, założyciel studia Running With Scissors odpowiedzialnego za omawianą produkcję. Potwierdził on, że prace nad trzecim Postalem zbliżają się do końca i projekt niedługo powinien otrzymać „złoty” status, gwarantujący jego rychłe wydanie.

Postal III na ukończeniu - premiera w maju? - ilustracja #1

Obecnie deweloper wciąż szuka wydawcy, który zgodziłby się na wypuszczenie tego tytułu na rynek. Ze względu na kontrowersyjną tematykę najwyraźniej nie ma na to zbyt wielu chętnych, w związku z czym producent może mieć problem ze znalezieniem odpowiedniej firmy na czas. Póki co udało się nawiązać współpracę z koncernem Akella, który jednak zajmie się dystrybucją jedynie na terenie Rosji. Jeśli nie pojawi się kandydat na wydanie gry w innych krajach, będzie ona rozprowadzana na Zachodzie drogą cyfrową.

Jednocześnie otrzymaliśmy zapewnienie, że Postal III powinien ukazać się w okolicach maja, co w obliczu powyższych słów Desiego wydaje się być całkiem prawdopodobne. Z drugiej jednak strony, dzieło Running With Scissors wielokrotnie było przesuwane na późniejszy termin, nie zdziwilibyśmy się więc, gdyby sytuacja z jakichś powodów się powtórzyła. Wystarczy przypomnieć, że jeszcze w listopadzie twórcy twierdzili, że zdążą z premierą na pierwszy kwartał 2011 roku.

Wciąż nie możemy z pełnym przekonaniem stwierdzić, na jakich platformach pojawi się Postal III. Pewni swego mogą być chyba jedynie użytkownicy komputerów osobistych, ale bardzo prawdopodobna jest również wersja na Xboksa 360. Największy znak zapytania stoi przy edycji na PlayStation 3, bo autorzy swego czasu sami przyznawali, że mają z nią największy problem. Pozostaje mieć nadzieję, że gra rzeczywiście zostanie niedługo skończona i dowiemy się wtedy więcej szczegółów w tym temacie.