Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneGBA
Okładka Rebelstar: Tactical Command (GBA)
OkładkaRebelstar: Tactical Command (GBA)

Rebelstar: Tactical Command GBA

Rebelstar: Tactical Command jest strategią turową, za produkcją której stoi firma Codo Technologies, odpowiedzialna także za Laser Squad Nemesis oraz X-Com. Gra przenosi nas do roku 2117, kiedy to Ziemia została zaatakowana przez obcych najeźdźców.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rebelstar: Tactical Command Premiera GBA

6września2005

producent: CODO Technologies wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Rebelstar: Tactical Command jest strategią turową, za produkcją której stoi firma Codo Technologies, odpowiedzialna także za Laser Squad Nemesis oraz X-Com. Gra przenosi nas do roku 2117, kiedy to Ziemia została zaatakowana przez obcych najeźdźców.

Dokładniej chodzi o kosmitów, pochodzących z frakcji Arelian Empire. Wybrali oni sobie mieszkańców naszej planety jako obiekty eksperymentów genetycznych. Nowo narodzonym ludziom wszczepiają chipy, dzięki którym mogą ich przez cały czas kontrolować. Z kolei osoby, które przekroczą 30 lat, są po cichu usuwane ze społeczeństwa. Takiemu traktowaniu sprzeciwił się młodzian imieniem Jorel, przywódca rebeliantów. Postanowił on, że odeśle wroga tam, skąd przybył. Mężczyzna zebrał kilku ochotników i wyruszył na swoistą krucjatę, by przywrócić ład na ziemskim globie.

Główna kampania gry składa się z 24 powiązanych fabularnie misji. Dowodząc małym oddziałem żołnierzy, oczyszczamy kolejno zurbanizowane tereny z grup patrolujących je Obcych. Posługujemy się zarówno otwartą walką w trybie turowym, jak też skradaniem się, zachodzeniem przeciwnika z flanki itp. Akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego. Podczas potyczek wykorzystujemy także interaktywne otoczenie i przeszkody terenowe, za którymi możemy schować się przed kulami przeciwników. Wraz z postępami w rozgrywce rozwijają się także nasi bohaterowie. Zyskują oni nowe, unikalne zdolności, ulepszając ponadto bronie, którymi się posługują (futurystyczne miotacze, karabiny szturmowe i inne). Jeśli nie interesuje nas zwycięstwo w kampanii, zawsze możemy skorzystać z trybu Skirmish, gdzie gra generuje dla nas pojedynczą misję. Gdy i tego nam mało, łączymy się z przyjaciółmi przez kabel do GBA albo uruchamiamy klasyczną opcję Hot Seat, testując w ten sposób tryb multiplayer.

Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Rebelstar: Tactical Command

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Rebelstar: Tactical Command Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel