Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2010, 08:38

Pierwsze materiały video z XCOM

Do rozpoczęcia tegorocznego E3 zostało, co prawda jeszcze kilka dni, ale wydawcy już zaczęli rozkręcać marketingową machinę. Dzięki temu otrzymaliśmy właśnie pochodzący z budzącej sporo kontrowersji gry XCOM trailer, który jest notabene pierwszym publicznie udostępnionym materiałem video z tej produkcji.

Do rozpoczęcia tegorocznego E3 zostało jeszcze kilka dni, ale wydawcy już zaczęli rozkręcać marketingową maszynerię. Dzięki temu otrzymaliśmy właśnie trailer XCOM, który jest notabene pierwszym publicznie udostępnionym materiałem video z tej produkcji.

Pierwsze materiały video z XCOM - ilustracja #1

Odyseja nie taka znowu kosmiczna 1950.

Dzięki wypuszczonemu filmikowi możecie wreszcie na własne oczy zobaczyć jak w ruchu prezentuje się nietypowy styl graficzny postaci oraz obcych. W opublikowanych do tej pory zapowiedziach często pojawiały się stwierdzenia, że kosmici w XCOM nie będą podobni do niczego, z czym do tej pory musieliśmy się zmierzyć w grach FPS. Po obejrzeniu materiału video, w którym główną gwiazdą była mordercza substancja przypominająca ropę, trudno się z tymi stwierdzeniami nie zgodzić.

Ponadto, na serwisie IGN pojawiła się galeria, w skład której wchodzi kilka nowych screenów. Przypomnijmy, że XCOM stanowi nowe podejście do tematyki tego klasycznego cyklu. Gra z turowej strategii przeobraziła się w nietypową produkcję FPS. Porzucono również fikcyjne uniwersum stanowiące tło wydarzeń w poprzednich częściach, zastępując je Ameryką z lat 50-tych ubiegłego wieku. Kompletnie zrywający z tradycjami serii tytuł budzi sporo kontrowersji, dlatego na E3 bez wątpienia cieszyć się będzie sporą popularnością. Powinno to zaowocować solidną dawną nowych informacji oraz materiałów graficznych, które ciężko pracujący dziennikarze wyciągną od twórców i przytargają z pokazów. Wczoraj 2K Games oficjalnie potwierdziło, że premiera XCOM nastąpi dopiero w przyszłym roku.